Vědci se stále nemohou přesně shodnout na tom, jestli naši dávní předkové byli pouze vegetariáni anebo prostě všežravci. Možná záleželo na oblasti, ve které žili. Na čem se ale shodnou odborníci i informovaní laikové, je to, že v jejich jídelníčku jistě nechyběly obiloviny a jistě zanedlouho přišli na to, že ještě lepší je nechat obilí naklíčit a získat tím ještě něco navíc.
- Jaký je k tomuto tvrzení důkaz?
- Docela logický.
Obilné klíčky totiž obsahují vysoký podíl vitamínů skupiny B. Ty mají velký vliv na naše psychické zdraví. Jsou přímo spoluzodpovědné za naši bystrost, zdravou funkci mozku i celkovou nervovou soustavu.
- Jak jinak bychom se mohli z jeskyní dostat až k počítačům, notebookům a dalším technologiím, které jsme sami vymysleli?
Přetechnizovaná doba s sebou ale přináší i negativa. K těm patří stále se zrychlující životní styl, nedostatek pohybu, málo spánku. Výsledkem bývají psychické potíže, deprese, pocity nervozity a úzkosti.
- Co v tomto případě pomůže?
- Opět stačí do svého jídelníčku zařadit obilné klíčky.
- V tomto případě nejlépe pšeničné.
Zapojte fantazii a pochutnáte si
Pšeničným klíčkům by se neměly vyhýbat zejména ženy. A to každého věku a každého stavu. Ženy, které se snaží otěhotnět, i ty, kterým se to podařilo. Kojící maminky nevyjímaje. Pšeničné klíčky jsou prostě super potravinou.
- Trápí Vás projevy menopauzy?
- Zkuste hádat, co by Vám mohlo pomoci.
Prostě pšeničné klíčky jsou vhodné pro děti, seniory, sportovce i diabetiky. Dokonce i pro pacienty s Crohnovou chorobou. Vyhnout by se obilovinám ale měli pacienti s bezlepkovou dietou.
- Zdá se Vám naklíčená pšenice příliš fádní a bez chuti?
- Tak si ji vylepšete.
Zejména děti jistě uvítají, pokud ji umixujete s jablky a ochutíte medem a skořicí. Pokud přidáte rozinky a oříšky, pak máte výborný dezert plný zdraví.