Lidé se dělí do dvou skupin. Lidé se dělí do mnoha skupin, záleží na tom, z jakého úhlu pohledu to bereme. Ale v našem případě si je rozdělíme na snídající a nesnídající. Je pravda, že je určité procento lidí, kteří mají po ránu potíže s přijímáním potravy. Ale i to se dá snadno vyřešit tím, že si prostě o chvilku přivstaneme, dáme si vlažnou sprchu a pak se nestačíme divit, jak se najedou cítíme dobře.
- Jaký vliv má tedy na naše zdraví snídaně?
- Jedním slovem – velký.
Většinou totiž „nesnídajícího“ můžete snadno odhalit. Postupně mu ubývá energie, až se stává v průběhu dopoledne téměř apatickým. V poledne slupne něco rychlého a večer se pustí do likvidace skladových zásob v ledničce. Už z toho je jasné, že je něco špatně. Náš organismus totiž neošálíme. On tu svou energii prostě potřebuje, a tak nás tak dlouho bude ponoukat, až mu ji dodáme. A v tu chvíli je mu naprosto jedno, kolik je hodin.
- A nyní přichází na řadu další indicie, jak poznáte „nesnídajícího“.
- Pravděpodobně bude mít problém s váhou.
Pokud se tedy rozhodnete něco udělat pro své zdraví a začít třeba tím, že nějaké to kilo shodíte, proberte nejprve otázku snídaně. Není nutné do sebe ráno nacpat vajíčka se slaninou. To by ani nebylo příliš přínosné.
- Ale takový jogurt a mistička cereálií rozhodně Váš organismus nezatíží.
- A jistě ani Vaši váhu.
Nastavte si pevný životní rytmus
Lidský organismus prostě potřebuje svůj pevný rytmus, aby mohl dobře fungovat. Ideální je rozložit si jídla na pět až šest denně. Pokud některé z nich vynecháte, tak se toho příliš nestane. Snídaně by ale měla být opravdu základem. Vždyť to můžete zkusit. Třeba jen týden a uvidíte, jestli na tom něco je.
- Mnoha lidem vyhovují maximálně tři jídla denně.
- Pokud k nim patříte, rozhodně se nenuťte do dalších.
- Jde zejména o zdravou snídani a pravidelný rytmus.