Alfalfa BIO 180 tablet (tolice vojtěška)

300
2 hodnocení

BIO alfalfa Zdravý den® v prášku je určená pro přípravu rostlinného nápoje nebo jako přísada do jídel. Doplněk stravy.

Alfalfa (Medicago sativa) spadá do oblasti luštěnin a je u nás známá pod názvem tolice vojtěška nebo jen vojtěška. Je vhodná pro vegetariány i vegany. Neobsahuje lepek.

CZ-BIO-002

Složení: 100% alfalfa (alfalfa, Medicago sativa) v prášku z ekologického zemědělství.

Doporučené dávkování: 6-12 kapslí denně. Zapít dostatečným množstvím nápoje. Množství účinné látky v 1 kapsli: 400mg prášku alfalfa. Množství účinné látky alfalfa na denní dávku 2,4-4,8g. Celková hmotnost: 72g

Výživové údaje na 100g: energetická hodnota 1060kJ/254kcal, tuky 0,9g z toho nasycené mastné kyseliny 0,3g, sacharidy 21g z toho cukry 6,7g, vláknina 43g, bílkoviny 20g, sůl 0,42g.

Výrobek se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Skladujte v suchu, chraňte před teplem. Skladujte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Neobsahuje žádná aditiva, barviva nebo dochucovadla. Doplněk stravy. Země původu: USA


  • Skladem
250 Kč
Kategorie: Alfalfa (tolice vojtěška) BIO
 

Víte, co je alfalfa? Zní to skoro jako zaklínadlo a takové pojmenování není daleko od pravdy. Pod nezvyklým názvem se skrývá poměrně běžná polní plodina – tolice vojtěška, která má kouzelné účinky na lidské zdraví. Ne nadarmo se již po stovky let využívá v lidovém léčitelství a jako součást jídelníčku mnoha národů.

Tolice vojtěška pochází z Asie a odtud pramení i její arabské pojmenování – to v překladu znamená „praotec všeho jídla“.

Arabský název vychází z blahodárných účinků vojtěšky alfalfa na lidské zdraví.

Rostlina tolice vojtěška obsahuje celou řadu vitamínů (A, E, C, D, K a B6), důležité minerální látky (draslík, vápník, fosfor a železo), a také zelený chlorofyl, který má antiseptické účinky. A tím výčet jejích nutričních hodnot rozhodně nekončí.

V lidovém léčitelství se využívá na podporu zažívání, proti nechutenství, ke snižování cholesterolu, snižování cukru v krvi, při problémech s močovými cestami, k posílení imunity, a ještě mnohým dalším účelům.

Jestliže chcete blahodárné účinky vojtěšky využít pro své zdraví, můžete to udělat dvěma způsoby: konzumací čerstvých klíčků rostlin anebo jejich využitím v praktické sušené podobě.

Vojtěšku alfalfa snadno zakoupíte v prášku anebo v podobě tablet.

Tablety vojtěšky se vyrábějí rozemletím mladých sušených rostlin, které jsou pěstovány pod přísným dohledem a zpracovávány šetrným způsobem tak, aby v nich zůstal zachován maximální obsah živin.

Jedná se o bioprodukci, která zaručuje dobrou kvalitu výrobku a pěstování s ohledem na životní prostředí.

Použití tablet alfalfa je velice snadné. Tento doplněk stravy spolknete a zapijete dostatečným množstvím tekutin. Doporučuje se konzumace několika tablet denně.

Samotný prášek můžete přidávat do jídel – třeba do smoothie, kaší a jogurtů. Rozmícháním prášku ve vodě vyrobíte chutný nápoj.