České dřevěné misky

Dobrý den, jmenuji se Štěpán a jsem Truhlář z Prahy. Společně s naklíčeno.cz bych Vám chtěl představit moje výrobky. Jedná se o krásné dřevěné misky z českého dubu ošetřené voskovým olejem, který má udělenu certifikaci pro potraviny. Pokud jste již někdy viděli kokosovou misku a líbila se Vám, tak moje produkty jsou prostě Ferrari.

Doufám, že Vás můj produkt, který vznikl kompletně v naší zemi, osloví :)

úvodka

Dřevěné misky ruční výroba – to je zkrátka spojení přírodního materiálu s lidskou dovedností a vřelým vztahem k přirozenému životnímu stylu.

K výrobě dřevěné misky používám výhradně proschlé dubové dřevo z tuzemských zdrojů, dub je velmi odolná dřevina vysoké tvrdosti, toho si byli vědomi již naši předkové, kteří z něj vyráběli nábytek a kuchyňské potřeby. Výroba dřevěné misky spočívá v opracování původní suroviny soustružením a následné impregnaci povrchu speciálním voskovým olejem, certifikovaným pro kontakt s veškerými typy potravin (sypkými i tekutými).  U dřevěných misek na jídlo je podstatná jak kvalita použitého materiálu, tak i povrchová úprava, na ni kladu zvlášť důraz, což bývá bohužel úskalím u některých kokosových misek, napuštěných syntetickými, či jinými zdravotně nepřípustnými látkami.

Dřevěné misky prodej se uskutečňuje ve spolupráci s prodejnou zdravé výživy vzhledem k tomu, že se tento sortiment navzájem doplňuje. Dřevěná miska na jídlo je ideální pro přípravu a konzumaci obilných kaší, zeleninových salátů, oříškových směsí se sušeným ovocem a mnoha dalších pokrmů.  V rodinách najdou své uplatnění dřevěné misky pro děti i pro dospělé v kuchyni i v obývacím pokoji, jak pro klasické stolování, tak i pro příležitostná občerstvení pro návštěvy, při posezení u televize, při meditaci a poslechu příjemné relaxační hudby.

A dřevěné misky cena? Ta odráží důkladné ruční opracování, přírodní, netoxický materiál, povrchově upravený pro potravinářské účely, a především výrobky, které vznikají s láskou v srdci.

20201201_174052

 

Dřevo bylo vždy mou platonickou láskou. Již od útlého věku jsem se zajímal o práci se dřevem. V minulosti jsem prováděl práce na starožitném nábytku, jako je odstraňování starých nátěrů, broušení, tmelení, moření a nové lakování. K těmto činnostem jsem měl od mládí přístup, jelikož pocházím z rodiny se dvěma truhláři restaurátory.

Na práci se dřevem mě nejvíce baví, že v ní odráží spojení člověka s přírodou, a jeho od pradávna datovanou snahu opracovávat přírodní materiál. To je jedna z věcí, k níž mám blízký vztah, a kterou se snažím ve své práci prezentovat všem svým zákazníkům. Vždyť každý z nás má doma nějakou vzpomínku na dovolenou, ať již z pláže, či z přírody. Rádi se navracíme ke klidu a pohodě, kterou nám příroda dodává, snažíme se ji zachytit kamínkem, dřevem, květinami, jež nás v domácnostech obklopují. Právě inspirací přírodou se chci nechat vést ve své budoucí i současné tvorbě nábytku a dřevořezby.