Dulse BIO prášek 100g

903
Neohodnoceno

BIO dulse Zdravý den® v prášku je mořskou řasou (Palmaria palmata), která vyrostla v čistém prostředí chladných vod kanadského pobřeží.  Má vějířovité listy tmavě červené barvy.

CZ-BIO-002

Použití: vhodná na vaření, do polévek, omáček, na dochucení salátů, smoothie a jiných pokrmů. Lze použít i jako náhradu soli.

Výživové údaje na 100g: energetická hodnota 917kJ/219kcal, tuky 1g z toho nasycené mastné kyseliny 0,8g, sacharidy 53g z toho cukry 1,6g, vlákninsa 36g, bílkoviny 18g, sůl 4,1g,  jód (6667%)* 10mg. *denní referenční hodnota příjmu minerálů (u dospělé osoby)

Složení: 100% prášek z mořské řasy dulse (Palmaria palmata) z ekologického zemědělství. Může obsahovat stopy mořských korýšů.

Skladujte v suchu, chraňte před teplem. Země původu: Kanada. Neobsahuje žádná aditiva, barviva nebo dochucovadla. EAN 8594172692535


  • Skladem
249 Kč
Kategorie: Mořské řasy BIO
 

Irský mech je mořská řasa bohatá na množství živin

Velmi vysoký obsah železa propůjčuje řase dulse načervenalou barvu, některé z nich však mohou mít i barvu spíše krémovou, až průhlednou. Kromě železa v ní nalezneme i další důležité prvky v dobře vstřebatelné formě organických složek, jako jsou hořčík, vápník, jód, zinek, fosfor a další. Živiny rostlina využívá pro své přežití v drsných podmínkách studených oceánských vod, vyskytuje se převážně při pobřeží Islandu, Norska a západního pobřeží Kanady. Obývá skalnaté útesy a místa, kde se mořská voda tříští a dobře okysličuje, to rostlině pomáhá přežít a také využít potřebných živin k metamorfóze stavbě tělesných tkání.

V těchto oblastech se také sklízí od konce dubna až do poloviny října, rostliny se sbírají ručně vždy při odlivu a pak se šetrně suší buď na slunci, nebo mimo dosah slunečních paprsků.

Mořské řasy dulse jsou výborně stravitelné a všechny výživové prvky jsou dobře využitelné díky jejich organické formě. Má mírně kořeněnou příchuť mořské vody a lze ji použít buď jako součást salátů, anebo do polévek, či jako přílohu k masitému nebo vegetariánskému jídlu.

Někteří lidé ji lehce opraží a pak rozdrtí např. v hmoždíři na jemný prášek, který je pak výbornou kořenící přísadou. Dá se ovšem konzumovat i za syrova jako součást letního zahradního pikniku anebo jako každodenní doplněk stravy v zimních měsících při nedostatku slunečního záření, kdy se zvyšuje výskyt depresí a psychických problémů v důsledku stresu a špatné životosprávy.

Latinský název této „mořské zeleniny“ je Palmaria palmata. Vzhledem k vysokému obsahu minerálů, a zvláště jódu, se doporučuje konzumovat ji v přiměřeném množství (zhruba jednu kávovou lžičku na den). Zároveň se však nedoporučuje žádnou mořskou řasu oplachovat vodou kvůli ztrátě cenných živin a do tepelně upravených potravin bychom ji měli přidávat až ke konci procesu vaření.