Irský mech BIO prášek 100g

909
Neohodnoceno

BIO RAW irský mech Zdravý den® v práku je mořskou řasou (Chondrus crispus), která vyrostla v čistém prostředí kanadského pobřeží.

CZ-BIO-002

Použití: vhodný na vaření, do polévek, omáček, na dochucení salátů, smoothie a jiných pokrmů. Lze použít i jako náhradu soli.

Výživové údaje na 100g: energetická hodnota 565kJ/135kcal, tuky 0,4g z toho nasycené mastné kyseliny 0,3g, sacharidy 49g z toho cukry g, vlákninsa g, bílkoviny 8,6g, sůl g, jód (20000%)* 30mg. *denní referenční hodnota příjmu minerálů (u dospělé osoby).

Složení: 100% prášek z mořské řasy Puchratky kadeřavé (Irský mech, Chondrus crispus) z ekologického zemědělství. Může obsahovat stopy mořských korýšů. Neobsahuje žádná aditiva, barviva nebo dochucovadla. EAN 8594172692542


  • Skladem
169 Kč
Kategorie: Mořské řasy BIO
Hmotnost: 0.1 kg
 

Irský mech je mořská řasa bohatá na množství živin

Irský mech je vžitý český název, jehož původ souvisí s výskytem a vzhledem této mořské řasy. Na první pohled skutečně připomíná svým vzhledem mechový porost, kromě Irska se však dnes běžně vyskytuje při pobřeží severních částí Evropy a amerického kontinentu. Odrůdy bohaté na živiny mají rády chladné vody a oceánské proudy, některé druhy však lze spatřit i při pobřeží Indonésie, Austrálie, Nového Zélandu a Karibiku. Na trhu se objevuje Irský mech i pod svým latinským botanickým názvem Chondrus crispus, anebo českým odborným výrazem Puchratka kadeřavá.

Superfoods pro veganskou, makrobiotickou i běžnou kuchyni

Tradice využívání irského mechu sahá až do doby kolonizace „Nového světa“ osadníky z Anglie, Skotska a Irska. Sloužil jako jedna ze základních složek potravy námořníků a pěstoval se na východním pobřeží severoamerického kontinentu.

Použití irského mechu je velmi pestré, nejčastěji obohacuje pokrmy ve formě lehce stravitelné želatiny. Dokáže zastoupit vejce v různých dortech a zákuscích, je vynikajícím zdrojem živin při přípravě veganských pudinků, polévek nebo omáček. Bývá také součástí zeleninových salátů. Značnou část složení irského mechu tvoří karagen, což je nestravitelná složka, která dodává pocit sytosti, a proto se také hodí pro zdravé hubnutí.

Irský mech se prodává buď v celistvé formě, anebo rozemletý na jemný prášek, většinou jde o RAW kvalitu bez dalších příměsí, zejména konzervantů a barviv. Můžete se s ním také setkat ve formě příměsi s himálajskou kuchyňskou solí.

Všechny mořské řasy, kterým se dobře daří v chladných oceánských vodách, jsou bohaté na živiny a jsou označovány za superpotravinu. V koncentrované podobě obsahují více než třicet minerálních a stopových prvků, zejména železo, měď, zinek, hořčík, vápník, jód, síru, selen a další. Bohatě zastoupené jsou i vitamíny skupiny B, provitamín A, vitamín K1 a vitamín E.

Zdravá výživa hýbe světem a lidé dnes mají obecně větší zájem pečovat o své vlastní zdraví, než tomu bylo krátce po sametové revoluci. Zdravé výživě se věnuje také řada nadšenců, kteří nabízí výživové doplňky a zdraví prospěšné potraviny. Jedním z nich je i společnost Zdravý Den.

V nabídce stálého sortimentu naleznete kromě zelených potravin a superpotravin i kokosové produkty (olej, máslo, mléko, vodu, strouhaný kokos), přirozená rostlinná sladidla, zdravé snídaně a proteinové směsi, ájurvédské produkty, kakao a čokoládu, ořechy a semínka a potřeby ke klíčení.

Věnujte pozornost hořčíku a vitamínu C – v nabídce neschází ani vitamínové doplňky, které jsou v současné době nejžádanější a také nejdůležitější. Vitamín C potřebujeme pro posílení imunity, zvláště v souvislosti s infekčními chorobami, kdy je organismus oslabený pod vlivem stresu. A hořčík (magnézium) bychom měli doplňovat pravidelně vzhledem k jeho sníženému obsahu v potravinách v důsledku nešetrného pěstování a zpracování většiny potravin.