Vermikompost 10 litrů

Kód: 7214
440 Kč
skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vermikompost je zcela přírodní organické žížalí hnojivo, které je převážně tvořeno výkaly žížal, hlavně pak eisenia fetida/andrei. Tyto se živí biologicky rozložitelným materiálem, např. chlévskou mrvou, nebo zbytky vzniklými při zpracování ovoce a zeleniny. Náš výrobní proces přináší pěstitelům vysoce kvalitní a stabilní hnojivo, které lze zcela spolehlivě používat i v ekologickém zemědělství (dle Nařízení Rady (ES) č. 834/2007 a Nařízení Komise (ES) č. 889/2008 o ekologické produkci a označování ekologických produktů). Dalšími benefity, které vermikompost nabízí, jsou např. výrazné navýšení množství pro půdu prospěšných mikroorganismů, zlepšení struktury půdy a její provzdušnění. Zvýšení úspěchu při přesazování a růstu rostlin, díky mohutnějšímu nárůstu kořenového systému a zelené hmoty rostlin. Tyto výhody se odráží ve vyšších výnosech a kvalitnějších plodech ovoce a zeleniny, květin, bylinek a dalších zemědělských plodin. Vermikompost lze bez obav využít jak pro vnitřní použití u pokojových rostlin, tak ve venkovních aplikacích, jako jsou pěstitelské truhlíky, trávníky, vinice, nebo třeba velkoplošné zemědělské polnosti.

Doporučené dávkování:

Pro výsadbu sazeček a přesazování rostlin mícháme vermikompost s běžnou zeminou v poměru 1:10 až 1:20. Pro přihnojování již vzrostlých rostlin rozprostřete vermikompost stejnoměrně v poměru 6 l na plochu1 m2 a vpravte vermikompost do půdy 7–15 cm hluboko. Pro přesazování vytvořte jamku jako obvykle a z ⅕ ji vyplňte vermikompostem. Sazečku pak důkladně přihrňte.

Pokyny pro bezpečnost a ochranou zdraví při práci, první pomoc                                            

Při práci s hnojivem je zakázáno pít, jíst, kouřit. Dodržujte zásady osobní hygieny. Při práci používejte ochranné rukavice, po práci si omyjte ruce teplou vodou a mýdlem. Při zasažení očí důkladně vypláchněte pitnou vodou. Při potřísnění pokožky omyjte vodou a mýdlem. Při náhodném požití vypijte bezprostředně 0,5 litru vlažné vody a vyhledejte lékařské ošetření.

Podmínky skladování                                                      

Výrobek skladujte v původním obalu v suchu, temnu a chladnu, odděleně od potravin a krmiv. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti: 24 měsíců od data výroby za dodržení podmínek skladování

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: