Kapha čaj

Kód: 780
Neohodnoceno
107 Kč
Skladem

Obnovení rovnováhy napomáhá: lehká a teplá strava, pravidelný pohyb a fyzická cvičení, častá změna a různorodost denních aktivit. Kapha typ by se měl vyhýbat těžkým, olejnatým, dušeným a tučným jídlům. Omezit nadbytečný spánek, přejídání a konzumaci mléčných výrobků.

Doporučená dávka: 2-3 šálky za den

Složení: ocimum sanctum, tribulus terrestris, centella asiatica, zingiber officinale, piper nigrum, syzygium aromaticum, cinnamomum tamala, cuminum cyminum, terminalia bellirica, elettaria cardamomum, myrica rubra

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pro nalezení a udržení životní rovnováhy každého člověka je zásadní, aby se cítil dobře nejen po fyzické, ale také po duševní a duchovní stránce.

O tom, jak můžeme takového stavu dosáhnout, a případně nalézt ztracenou rovnováhu nás učí ájurvéda – starobylá indická nauka, která se stala základem mnoha směrů alternativní medicíny a je proslulá po celém světě.

Její jedinečnost spočívá v tom, že k člověku přistupuje komplexním způsobem – neléčí příznaky nemocí, nýbrž odstraňuje skutečné příčiny lidských potíží, ať už se jedná o tělesnou anebo duševní stránku člověka.

Učení ájurvédy nám tak stále nabízí ověřené postupy a principy, díky kterým můžeme dosáhnout vytoužené životní harmonie.

Pokud i vy hledáte potřebnou životní rovnováhu, měli byste si nejdříve uvědomit, jaká je vaše osobní konstituce – tedy jaký máte poměr základních životních energií.

Každý jedinec má jedinečné nastavení a unikátní poměr energií, který získá při svém narození. V případě, že dojde k narušení takové osobní konstituce, dostaví se psychická nevyrovnanost a zdravotní potíže. Těchto nepříjemných stavů se naštěstí můžete zbavit s pomocí promyšlených komplexních léčebných postupů ájurvédy, a to vždy s ohledem na to, jaká energie ve vašem případě převažuje.

Například v situaci, kdy u vás převažuje energie kapha, tedy stabilní element vody a země, jistě oceníte speciálně sestavenou bylinnou směs pro povzbuzení a osvěžení organizmu, jakou vám nabízí ájurvédský himálajský bylinný čaj kapha. Pro obnovení rovnováhy vám prospěje i pravidelný pohyb, střídání denních aktivit, lehká a teplá strava. Vyhýbat byste se naopak měli přejídání, tučným jídlům a přílišné konzumaci mléčných výrobků.

Důležité je si uvědomit, že takové nastavení má každý člověk individuální, a proto je nezbytné nejprve odhalit svou tělesnou konstituci, a až posléze začít pracovat na obnovení její rovnováhy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ájurvéda
Hmotnost: 0.1 kg

Everest Ayurveda již desítky let dodává na náš trh výrobky ve špičkové kvalitě. Jedná se o směsi bylin, využívané indickou medicínou známou jako Ayurvéda. Byliny pochází z čistých a průmyslem nezasažených oblastí Himálají, jejich směsi jsou certifikovány a mají přesné složení, které odpovídá dlouholetým poznatkům působení na lidský organismus.

Byliny jsou součástí sortimentu prodejen zdravé výživy a lze mezi nimi vybírat čajové směsi určené pro děti, k odpočinku a relaxaci, pro posílení organismu podle tzv. konstitučního typu, anebo pro zlepšení funkce tělesných orgánů.

Everest Ayurveda nabízí kromě čajových směsí i speciální elixíry pro výživu tělesných buněk a směsi určené pro detoxikaci organismu. Ayurvéda zná také řadu bylin a ovocných plodů z kategorie tzv. superfoods, které dodávají ztracenou energii a urychlují regeneraci, což je vhodné pro každého, kdo strádá pod vlivem přepracování a různých forem chronického stresu.