Ekologie a my

co2-3139225_640

 

Již od začátku našeho fungování, se snažíme brát ohled na ekologickou část našeho fungování. Proto Vás nějaké části našich balíčku mohou zarazit. Někoho dokonce naštvat.

1. Ekologické balení

corrugated-2225987_640

Při balení našich zásilek využíváme ekologické obaly. Proto pokud od nás dostanete více použitou krabici, polepenou lehce odlepenou papírovou páskou a vyplněnou nastříhanými letáky, neděste se.

Toto balení se nemusí hned každému na první pohled líbit. Krabice je již použitá a ve skartovaném papíru se nemusí zboží hledat zrovna dobře. A papírová páska nelepí, tak jako její plastová kamarádka.

Přišlo nám zbytečné vyhazovat použité krabice, tato praxe je již častá u mnoha e-shopů. Nevypadá to sice dobře, ale proč by krabice nemohla sloužit více než 1x.

Jako výplň nechceme využívat žádné produkty z ropy jako jsou bublinkové fólie apod. Jako výplň využíváme skartovaný kancelářský papír či letáky. Rozhodně se nejedná o moc příjemnou výplň, ale na druhou stranu místo toho, aby papír skončil v kontejnerech, dáme mu aspoň ještě jedno využití.

V drtivé části u nás naleznete skartovaný papír jako jsou letáky apod. Rozhodně se nejedná o moc příjemnou výplň, ale na druhou stranu místo toho, aby papír skončil v kontejnerech, dáme mu aspoň ještě jedno využití.

Určitě existují i komerční papírové výplně atd, které vypadají rozhodně lépe a jsou také papírové. Ty chceme však využívat minimálně, protože se jedná o již recyklovaný papír a samotná recyklace papíru je bohužel náročná nejen energeticky, ale i na vodní zdroje.

 

2. Semínka stromů

adult-1868109_640

V každém našem balení naleznete malý pytlíček, ve kterém jsou semínka stromů, vyskytující se v České republice. Pokud budete chtít, můžete je zasadit na vhodném místě a jednou snad vyroste mohutný strom, který bude přispívat k ovzduší, které společně dýcháme.

 

3. OffsetujemeCO2.cz

tree-779827_640

Od února roku 2020 jsme se rozhodli podpořit projekt offsetujemeco2.cz, který se stará o výsadbu stromů v České republice a přispět tak dále ke zlepšení kvality našeho ovzduší. Z každé objednávky věnujeme 3 Kč.

Pokud se Vám projekt líbí můžete i Vy přispět, a to buď přímo danému projektu nebo přes nás. V košíku naleznete možnost věnovat 10 Kč právě tomuto projektu.

 

Princip fungování e-shopu, bohužel s tou jeho dopravou, která z velké části je provedena auty na fosilní paliva, bohužel není zrovna k přírodě přívětivá. A přes naši veškerou snahu nedokážeme zařídit, aby náš provoz negeneroval CO2, ale snažíme. Snažte se i vy společně s námi.

 

Potvrzení o přijetí daru: 

Únor 2020 - potvrzeni

Březen 2020 - potvrzeni

Duben 2020 - potvrzeni

Květen 2020 - potvrzeni

Červen 2020 - potvrzeni

Červenec 2020 - potvrzeni

Srpen 2020 - potvrzeni

Září 2020 - potvrzeni

Říjen 2020 - potvrzeni

Listopad 2020 - potvrzeni

Prosinec 2020 - potvrzeni

Leden 2021 - potvrzeni

Únor 2021 - potvrzeni