Keramická miska na klíčení 16 cm bílá

Kód: 3928
730 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Budete potřebovat základní semínka, která jsou určená ke klíčení. Nejsou vhodná klasická semínka, která se sází do půdy, jelikož ty jsou, ve většině případů, ošetřena proti nákazám. Nejlepší jsou semínka v Bio kvalitě. Vybírat si můžete z různých druhů zeleniny nebo luštěnin. V některých případech bylinek. Možností je mnohem více, a tak si můžete svůj zdravý zdroj vitamínů snadno obměňovat. Dále bude zapotřebí nádoba a rozhodně keramická miska na klíčení 16 cm bílá, vám skvěle poslouží, že budete moci již za 5 až 8 dnů plánovat, co všechno ozdobíte.

Tohle zvládne hravě každý

  • Semínka propláchnete a rozložíte na sítko, které je součástí keramické misky.
  • Zhruba tak dva dny musíte misku zakrýt, aby semínka nevysychala, jelikož potřebují ke svému klíčení vodu.
  • Během prvních dvou dnů je budete 2x denně pouze zaprašovat vodou, nejlépe rozstřikovačem.
  • Poté již je můžete odkrýt a podívat se, jak kořínky prorůstají sítem.
  • Nyní je čas kořínky propláchnout pod tekoucí vodou a dělat to 2x denně, tím získají dostatek vláhy pro dokončení svého růstu.
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
K Avatar autora | 13.2.2024
Spokojenost, už baštíme mikrozeleninku :) Produkt kvalitní.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Eschenfelder je německá společnost, kterou založil v roce 1988 Frank Eschenfelder. Strojní a elektrotechnický inženýr si vytyčil nesnadný cíl navrhnout a zhotovit prototyp a posléze i sériově vyrábět ruční zařízení pro domácí výrobu obilných vloček. Firmu po smrti jejího zakladatele převzala jeho životní partnerka a od roku 2022 jeho dcera.

V současné době kromě mlýnků na výrobu vloček firma Eschenfelder nabízí misky a sklenice na klíčení semínek. Misky i sklenice se prodávají samostatně nebo v sadách, a kdo má zájem, může si doma pěstovat obilné klíčky i v několika sklenicích najednou. Výhodou těchto nádob na klíčení je velmi jednoduchá údržba i samotný proces klíčení, se kterým si poradí i děti.

Lisy na obilí na výrobu vloček a nakličovací misky a sklenice lze využít jako námět na dárek k Vánocům či k narozeninám pro každého vyznavače zdravého životního stylu, jsou to velmi pěkně zpracované výrobky po technické i estetické stránce.