Ekologie - podpora Ukrajiny

co2-3139225_640

 

Již od začátku našeho fungování, se snažíme brát ohled na ekologickou část našeho fungování. Proto Vás nějaké části našich balíčku mohou zarazit. Někoho dokonce naštvat.

1. Ekologické balení

corrugated-2225987_640

Při balení našich zásilek využíváme ekologické obaly. Proto pokud od nás dostanete více použitou krabici, polepenou lehce odlepenou papírovou páskou a vyplněnou nastříhanými letáky, neděste se.

Toto balení se nemusí hned každému na první pohled líbit. Krabice je již použitá a ve skartovaném papíru se nemusí zboží hledat zrovna dobře. A papírová páska nelepí, tak jako její plastová kamarádka.

Přišlo nám zbytečné vyhazovat použité krabice, tato praxe je již častá u mnoha e-shopů. Nevypadá to sice dobře, ale proč by krabice nemohla sloužit více než 1x.

Jako výplň nechceme využívat žádné produkty z ropy jako jsou bublinkové fólie apod. Jako výplň využíváme skartovaný kancelářský papír či letáky. Rozhodně se nejedná o moc příjemnou výplň, ale na druhou stranu místo toho, aby papír skončil v kontejnerech, dáme mu aspoň ještě jedno využití.

V drtivé části u nás naleznete skartovaný papír jako jsou letáky apod. Rozhodně se nejedná o moc příjemnou výplň, ale na druhou stranu místo toho, aby papír skončil v kontejnerech, dáme mu aspoň ještě jedno využití.

Určitě existují i komerční papírové výplně atd, které vypadají rozhodně lépe a jsou také papírové. Ty chceme však využívat minimálně, protože se jedná o již recyklovaný papír a samotná recyklace papíru je bohužel náročná nejen energeticky, ale i na vodní zdroje.

 

2. Semínka stromů

adult-1868109_640

V každém našem balení naleznete malý pytlíček, ve kterém jsou semínka stromů, vyskytující se v České republice. Pokud budete chtít, můžete je zasadit na vhodném místě a jednou snad vyroste mohutný strom, který bude přispívat k ovzduší, které společně dýcháme.

3. Příspěvek SOS Ukrajina - Člověk v tísni, o. p. s.

 ukrajina-clovek-v-tisni

Dříve jsme aktivně přispívali na výsadbu stromů v České republice a snažili jsme se vylepšit okolí, ve kterém žijeme.

Aktuální situace nás bohužel přesvědčila, že jsou důležitější věci než stromy u silnice a ekologie. Jde o zachování životů a našich hodnot ve světě, který známe. My kterým není lhostejné co se děje, pomozme a přispějme na pomoc Ukrajině formou humanitární pomoci. Vybrané peníze zašleme nadaci Člověk v tísni, o. p. s. na projekt SOS Ukrajina.

 

OffsetujemeCO2.cz - zrušeno

tree-779827_640

Od února roku 2020 jsme se rozhodli podpořit projekt offsetujemeco2.cz, který se stará o výsadbu stromů v České republice a přispět tak dále ke zlepšení kvality našeho ovzduší. Z každé objednávky věnujeme 3 Kč.

Pokud se Vám projekt líbí můžete i Vy přispět, a to buď přímo danému projektu nebo přes nás. V košíku naleznete možnost věnovat 10 Kč právě tomuto projektu.

 

Princip fungování e-shopu, bohužel s tou jeho dopravou, která z velké části je provedena auty na fosilní paliva, bohužel není zrovna k přírodě přívětivá. A přes naši veškerou snahu nedokážeme zařídit, aby náš provoz negeneroval CO2, ale snažíme. Snažte se i vy společně s námi.

 

Potvrzení o přijetí daru: 

Únor 2020 - potvrzení

Březen 2020 - potvrzení

Duben 2020 - potvrzení

Květen 2020 - potvrzení

Červen 2020 - potvrzení

Červenec 2020 - potvrzení

Srpen 2020 - potvrzení

Září 2020 - potvrzení

Říjen 2020 - potvrzení

Listopad 2020 - potvrzení

Prosinec 2020 - potvrzení

Leden 2021 - potvrzení

Únor 2021 - potvrzení

Březen 2021 - potvrzení

Duben 2021 - potvrzení

Květen 2021 - potvrzení

Červen 2021 - potvrzení 1 + potvrzení 2

Červenec 2021 - potvrzení

Srpen 2021 - potvrzení

Září 2021 - potvrzení

Říjen 2021 - potvrzení

Listopad 2021 - potvrzení

Prosinec 2021 - potvrzení

Leden 2022 - potvrzení

Příspěvek organizaci člověk v tísni 1

Příspěvek organizaci člověk v tísni 2

Březen 2022 - Příspěvek ukrajinské ambasádě

Duben 2022 - Příspěvek ukrajinské ambasáděPřihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení