Semínka na klíčení

Domácí bio produkce patří čím dál tím víc k oblíbeným činnostem každého, kdo chce žít zdravě, mít ustavičný přísun vitamínů a dalších látek potřebných pro zdraví a zároveň mít z pěstování svůj koníček. K takovým činnostem patří také domácí pěstování klíčků, ke kterým potřebujete pouze semínka na klíčení a další příslušenství jako například misky na klíčení, sklenice či jiné nádoby na klíčení a vodu.

 

Pokud jste se i vy rozhodli obohatit svoji kuchyni o zdravé klíčky, tak s tím můžete začít třeba hned.

 

Samotné pěstování klíčků není žádný složitý úkol. V první řadě je potřebné vybrat si semena na klíčení, která chcete pěstovat a následně si pečlivě vybrat semena na klíčky, která jsou pro tento proces vhodná a vyprodukují vám opravdu klíčky bio.

 

Jejich pěstování probíhá při běžné pokojové teplotě a na denním světle. Začít s pěstováním můžete v kterémkoliv ročním období a pěstovat opakovaně, abyste si zajistili stálý přísun. Semínka je potřebné nejdřív namočit na několik hodin do vody a následně se postarat o čistotu a dostatečný přísun vzduchu a vody. Přebytečnou vodu je potřebné odstranit a semínka proplachovat 2-3x denně.

 

Druhů, které můžete pěstovat je nespočet, a jen pro představu vám semena ke klíčení můžou přinést takové produkty, jako jsou klíčky brokolice, červené zelí, čínská směs, čočka, fazole adzuki, mungo, bílá hořčice, jemná směs, mladý ječmen, pikantní směs, pískavice, pšenice, rukola, ředkev, ředkvička, řeřicha, slunečnice, sója, vojtěška, cizrna a mnohé další.

 

Bio semena na klíčení jsou určené pro domácí pěstování se zárukou, že vám z nich vzklíčí 100% bio produkt, který vám dodá spoustu vitamínů, enzymů, minerálních látek, stopových prvků a hlavně skvělou chuť, díky které si na hotových klíčcích můžete pochutnat jak v čerstvé formě, tak jako doplněk teplé i studené kuchyně.

 

Využijete je při přípravě polévek, těstovin, zeleninových salátů, pomazánek i jako ozdobu pečiva a podobně.

 
  • Řadit dle:
  • 18 položek celkem

Stránka 1/1