Sada 3 sklenic 1500 ml eschenfelder černá

Kód: 5205
1 680 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chtěli byste vyzkoušet pěstování klíčků, ale bojíte se, že to nezvládnete? Nemusíte se obávat, protože když si pořídíte praktickou nádobu, tak mnoho času tomu ani věnovat nebudete muset. Praktická sada 3 sklenic 1500 ml Eschenfelder antracit se hodí do každé domácnosti a rozhodně s ní se zvládne všechno, tak jak se má i bez předešlých zkušeností. Jen je možná třeba vybrat odpovídající semínka, která budete chtít nechat vyklíčit. Pro tento typ nádoby se totiž moc nehodí mletá a loupaná semena, řeřicha, rukola, hořčice, lněná, sezamová nebo chia semena. Jiných si samozřejmě můžete užít do sytosti. A díky třem odděleným sklenicím, tak můžete hned využít možnost tří druhů klíčků.

Jak postupovat?

  • Nejdříve si musíte zakoupit semínka, která jsou určená pro klíčení, nejlépe v Bio kvalitě.
  • Nasypete je do sklenice a zalijete tak do poloviny až více vodou.
  • Semínka potřebují nasát vodu a poté bude rychlejší proces klíčení. Necháte klidně stát pár hodin.
  • Víčko je opatřeno nerez síťkou a tak se nyní nemusíte bát přebytečnou vodu vylít.
  • Sklenice postavíte víčkem dolu do stojánku a další voda v pohodě odkape.
  • Tento proces budete opakovat ráno a večer, není třeba semínka nechávat dlouho ve vodě, jen se potřebují napít.

To je vše a úrodu budete sklízet podle druhu rostlinek od 5 až do 8 dnů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Eschenfelder je německá společnost, kterou založil v roce 1988 Frank Eschenfelder. Strojní a elektrotechnický inženýr si vytyčil nesnadný cíl navrhnout a zhotovit prototyp a posléze i sériově vyrábět ruční zařízení pro domácí výrobu obilných vloček. Firmu po smrti jejího zakladatele převzala jeho životní partnerka a od roku 2022 jeho dcera.

V současné době kromě mlýnků na výrobu vloček firma Eschenfelder nabízí misky a sklenice na klíčení semínek. Misky i sklenice se prodávají samostatně nebo v sadách, a kdo má zájem, může si doma pěstovat obilné klíčky i v několika sklenicích najednou. Výhodou těchto nádob na klíčení je velmi jednoduchá údržba i samotný proces klíčení, se kterým si poradí i děti.

Lisy na obilí na výrobu vloček a nakličovací misky a sklenice lze využít jako námět na dárek k Vánocům či k narozeninám pro každého vyznavače zdravého životního stylu, jsou to velmi pěkně zpracované výrobky po technické i estetické stránce.