Cladophora aegagropila - Řasové koule 2 - 4 cm

Kód: 6759
59 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Řasové koule bývají také nazývány jako mechové, ale po správnosti jde o řasu. Jejich velikost při koupi je 2–4 cm a jsou zajímavou dekorací vhodnou do menších akvárií. Dostupné bývají i ve větších velikostech a v přírodě dosahují dokonce až 20–30 cm. Nejsou náročné na podmínky, lépe se jim však daří při dostatku světla. Spolu s kameny a kořeny můžeš díky nim dosáhnout atraktivního designu akvária.

Zajímavé je, že tato řasa tvoří obvykle kobercové povrchy, pokud se z ní však kousek oddělí, je unášen vlnami, které z něj časem vytvoří kouli. I v akváriu je dobré je občas otáčet, aby si zachovaly svůj tvar. Když dorostou do určité velikosti, mohou se rozdělit.

Původ: jihovýchodní Asie a Japonsko
Lokalita / výška: v popředí / velikost při prodeji 2 – 4 cm v balení
Úroveň osvětlení: nízká až střední
Vhodná teplota: 10 až 30 °C
Rychlost růstu: pomalá
pH: 6–8,5
Tvrdost vody: měkká až tvrdá
CO2: nevyžaduje
Rozmnožování: dělením
Obtížnost: lehká

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Řasokoule je úžasná vodní rostlina, kterou dobře znají akvaristé a milovníci dekorativních rostlin. Již samotný název prozrazuje, že jde o druh, který se nápadně podobá vodním řasám, a navíc si udržuje tvar přibližné koule, i když ne zcela pravidelné. Zvláštností této rostliny je, že nevyžaduje prakticky žádné pravidelné přihnojování nebo krmiva a není nutné ani sycení vody plynným či tekutým oxidem uhličitým.

Řasokouli se nejlépe bude dařit v měkké vodě, ideální je voda dešťová, případně převařená, ale nebude jí vadit ani voda středně tvrdá. A pokud jí umístíte do vody z vodovodního řadu, doporučujeme jí nechat odstát nebo přefiltrovat a zbavit jí tím chlóru.

Řasokoule nejlépe vynikne uvnitř skleněné baňky, můžete ji vysypat dekorativním pískem a kameny a někteří lidé je mají v domácnostech nebo v kancelářích umístěné na povrchu barevného štěrku, například žluté, červené nebo modré barvy.