Florium vermikompostér - 4x60l

Kód: 6417
9 900 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zužitkujte zbytky (nejen) z kuchyně a zároveň si vyrobte vlastní organické hnojivo! Pomůže vám naše ochočené stádo žížal.

Vermikompostér nabízí využití nejen na zahradě, ale také kdekoliv ve větrané místnosti s teplotou v rozmezí 15–25 °C, kterou může být chodba, garáž, dílna nebo třeba vytápěný skleník.

Co všechno do něj můžete dát? Žížaly nepohrdnou například zbytky ovoce a zeleniny, „načatou“ trávou a listím ani kávovou sedlinou.

Co všechno vermikompostér umí?

·         Výroba velice úrodného humusu

·         Výroba přírodního hnojiva (žížalí čaj*)

·         Revitalizace vyžitého substrátu či půdy

*Žížalí čaj možná nezní zrovna dvakrát vábně, ale v pěstitelství se toto označení s oblibou používá pro dobrou zálivku coby produkt vermikompostování. Žížalím čajem se zavděčíte všem milovaným rostlinkám, které opečováváte. Dopřejte jim přírodní životabudič a výsledky se záhy dostaví!

Z čeho je vyroben?

Materiál pro výrobu našich vermikompostérů pořizujeme na základě dlouhodobé spolupráce přímo od Industry 5.0 (INDUSTRIAL UPCYCLING) - společnosti, která má lví podíl na tom, že se stále více lidí snaží zbavovat svět odpadu. Pokud tedy patříte mezi ekologicky založené zahradníky, tak vězte, že lepší kompostér už nenajdete. Ale zpět k materiálu: pěněný PP, dělící přepážka PP hrubá, dělící přepážka PP jemná, víko ze dřeva, anebo plastu plus vypouštění. Vermikompostér je vyveden v černé barvě, případně s dřevěným obkladem ze smrkového dřeva.

Na každý pád, vícepatrový / vícekomorový kompostér umožňuje nebývale intenzivní kompostování. Sofistikovaná konstrukce vychází z letitých zkušeností nás samotných i dalších zkušených pěstitelů, a proto je vychytaná do posledního detailu. Víko zamezuje vysoušení.

Udržet v menších, běžně dostupných vermikompostérech optimální klima, povzbuzující žížaly ke kýžené aktivitě, především s dostatkem vzduchu a teplotu kolem 20 °C, to může být pěkný oříšek. S našimi vermikompostéry, disponujícími komorami o objemu 60 litrů, už je to o poznání snazší. Jsou jednoduše uzpůsobené tak, aby podporovaly ideální mikroklima a žížaly neúnavně pracovaly pro vás i planetu. Údržba vermikompostéru je opravdu nenáročná. Stačí jednou týdně nakrmit žížaly a provést rychlou kontrolu. Jednou za měsíc otočíte hmotu a odstraníte tekutinu ze spodní komory, kterou očistíte. A jenom jedinkrát do roka přichází na řadu rituál v podobě separace hmoty s žížalami a nového založení kompostu.

Nadstandardní velikost za příznivou cenu je devízou našeho univerzálního vermikompostéru v porovnání s konvenčními výrobky. Bez problému zlikviduje veškeré biologické přebytky vyprodukované domácností a díky modulárnímu systému s možnostmi rozšíření nachází často uplatnění také ve větších komerčních provozech.

Nespornou výhodou našich vermikompostérů je speciální revitalizační komora. Jakmile přeměníte všechny své organické přebytky nahnojivo, které použijete k vytvoření nových zdravých rostlin a plodin v bio kvalitě, celý cyklus se opakuje. Získáváte tím vlastní ekosystém, děláte hodně pro své zdraví, pro zdraví Země a co do spotřeby rostlinné stravy se stáváte soběstačnými. Navíc ušetříte za výživu pro rostliny!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Florium je společnost s ručením omezeným, která vznikla v České republice již v roce 2014. Zakladatelé firmy si vytkli za cíl navrhovat a vyrábět vermikompostéry. Co si pod tímto pojmem představit? Jedná se o speciální kompostovací box, kam ukládáte na svém pozemku přebytky z kuchyně, odřezky ovoce a zeleniny a další biologicky rozložitelný odpad, k jehož organickému přirozenému rozkladu napomáhají nejen bakterie, ale i žížaly.

Veškeré kompostování probíhá na přírodní bázi bez chemických přípravků, pouze se dodává to, co byste jinak z domácnosti vyhodili do kontejneru s komunálním odpadem, jak tomu bývá například u majitelů bytů v bytových domech, kteří nemají žádnou zahradu.

Výhodou vermikompostéru ze zdravotně nezávadného polypropylenu je jeho flexibilita, můžete jej totiž umístit třeba do větrané garáže nebo do sklepa rodinného domu, kde se udržuje teplota v rozmezí 15 – 25 stupňů Celsia, a nejste tudíž limitováni pouze zahradou. Vzniklý kompost pak skvěle poslouží každému zahrádkáři a pěstiteli zemědělských plodin i okrasných květin či pokojových rostlin.