Tulsi čaj

816
Neohodnoceno

Chuťově oblíbený čaj s tradiční posvátnou bylinou Tulsi známou jako „bazalka svatá“.

Doporučené dávkování: 4-5 šálků za den

Složení: ocimum sanctum, zingiber officinale, glycyrrhiza glabra, cinnamomum tamala, elettaria cardamomum, syzygium aromaticum

Balení: 100g


  • Skladem
107 Kč
Kategorie: Ájurvéda
 

 Máte ucpaný nos? Špatně se vám dýchá? Kašlete? V takovém případě jistě uvítáte každý prostředek, který vás podobného nepříjemného stavu zbaví.

V případě zdravotních potíží byste se vždy měli vydat k lékaři, který vám doporučí vhodnou léčbu. Ať už se však jedná o drobné nachlazení anebo horší potíže, hodit se vám bude i praktický teplý čaj, který pomůže uvolnit ucpaný nos a uleví vám při potížích s kašlem.

Sáhnout můžete například po ajurvédském čaji tulsi, který je mezi lidmi velmi oblíbený díky své příjemné chuti. Důležitou součástí této bylinné směsi je ocimum sanctum, neboli bazalka svatá.

Čaj tulsi zklidňuje podrážděnou krční oblast, uvolňuje dýchací cesty a podporuje správnou činnost dýchací soustavy. Tulsi čaj je proto tím správným doplňkem stravy při rýmě a nachlazení.

 

Ovšem i při jiných zdravotních potížích skvěle využijete další bylinné směsi pocházející z čisté přírody dalekých Himálají, které byly pečlivě sestaveny podle zásad indické ájurvédy.

Z ájurvédy čerpá alternativní medicína na celém světě. Její léčebné postupy jsou založeny na celostním přístupu ke zdraví člověka a vycházejí z poznání, že k dobré tělesné pohodě vede pouze komplexní fyzická, duševní i duchovní rovnováha člověka.

Vlastně je to jednoduché – pokud chcete být zdraví a fit, tak je nezbytné, abyste pracovali na své tělesné a duševní harmonii. Jak? Především tím, že se naučíte naslouchat svému vlastnímu tělu.

Trápí vás stres a únava? Zvolněte! Dopřejte si odpočinek, vyváženou stravu a tělesná i duševní cvičení! Zdravá životospráva dokáže divy, a pokud nad svým životním rytmem začnete přemýšlet, jistě ho dokážete postupně vyladit k vaší plné spokojenosti.

A jakmile se budete cítit v pohodě, posílíte svou vitalitu a budete spokojení, tak už si na vás žádná nemoc nepřijde a na dokonce i na rýmu budete moci zapomenout.