Ashwagandha čaj

Kód: 738
107 Kč
Skladem

Čaj pro dobrý odpočinek a klidný spánek s tradiční bylinou Ashwagandha známou jako „indický žen-šen“.

Doporučené dávkování: 3-4 šálky za den

Složení: centella asiatica, withania somnifera, asparagus racemosus, emblica officinalis, valeriana officinalis

Balení: 100g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Aschwagandha je lidový název rostliny vitánie snodárné (Withania somnifera) přezdívané také jako „indický ženšen“.

Toto smělé označení nezískala vitánie náhodou. Její blahodárné účinky na lidské zdraví jsou pověstné.  Starobylá ájurvéda využívá ašvagandu pro její spolehlivé léčebné účinky již několik tisíc let.

Tato bylina je z hlediska ájurvédy ideálním léčebným prostředkem. Má komplexní léčivé účinky na lidský organismus a plně tak vyhovuje poznání ájurvédy, která zdůrazňuje celostní přístup ke zdraví člověka. Podle této léčebné nauky je možné dosáhnout tělesné a duševní harmonie jedině v případě, kdy budou lidské životní energie v dokonalé rovnováze.

Aschwagandha má blahodárné účinky na celý lidský organismus. Obsahuje glykosidy, aminokyseliny, vitamíny, minerály a další cenné látky. Za nejúčinnější složku rostliny jsou považovány withanolidy.

Velkou předností vitánie je, že pozitivně ovlivňuje životní rovnováhu člověka.

Z konkrétních účinků se uvádí zvyšování odolnosti organismu proti stresu, snižování únavy a vyčerpání, působení na dobrý spánek, zlepšování paměti a celková podpora psychické i fyzické vitality. A to rozhodně není málo!

Příznivé účinky vitánie na lidské zdraví můžete nyní na vlastní kůži vyzkoušet i vy. Třeba v podobě ájurvédského bylinného čaje, který tuto léčivou rostlinu obsahuje.

Ashwagandha čaj tvoří pečlivě vyvážená směs bylin, které mají příznivý účinek na lidské zdraví. Tato bylinná směs je určena pro dobrý odpočinek a klidný spánek. Byliny pocházejí z čisté horské přírody dalekých Himálají.

Příprava čaje je snadná – stačí jej přelít vroucí vodou a nechat pár minut vyluhovat.

Čaj si můžete vychutnat několikrát denně a vytvořit tak příjemný čajový rituál, který vám pomůže zklidnit rozjařenou mysl a načerpat novou životní sílu. Právě „koňská síla“ ašvagandy je k tomuto účelu jako stvořená!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Zdravá výživa hýbe světem a lidé dnes mají obecně větší zájem pečovat o své vlastní zdraví, než tomu bylo krátce po sametové revoluci. Zdravé výživě se věnuje také řada nadšenců, kteří nabízí výživové doplňky a zdraví prospěšné potraviny. Jedním z nich je i společnost Zdravý Den.

V nabídce stálého sortimentu naleznete kromě zelených potravin a superpotravin i kokosové produkty (olej, máslo, mléko, vodu, strouhaný kokos), přirozená rostlinná sladidla, zdravé snídaně a proteinové směsi, ájurvédské produkty, kakao a čokoládu, ořechy a semínka a potřeby ke klíčení.

Věnujte pozornost hořčíku a vitamínu C – v nabídce neschází ani vitamínové doplňky, které jsou v současné době nejžádanější a také nejdůležitější. Vitamín C potřebujeme pro posílení imunity, zvláště v souvislosti s infekčními chorobami, kdy je organismus oslabený pod vlivem stresu. A hořčík (magnézium) bychom měli doplňovat pravidelně vzhledem k jeho sníženému obsahu v potravinách v důsledku nešetrného pěstování a zpracování většiny potravin.