Bodlák, který v sobě ukrývá velký potenciál

Určitě již tušíte, že tentokrát se podíváme na ostropestřec, což je v podstatě bodlák a z něho se získává extrakt zvaný silymarin. Ten je velmi důležitou a významnou částí různých doplňků stravy a to především díky tomu, že se postará o správnou činnost jater, jejich podporu a regeneraci. Velmi pozitivně přispívá k celkovému pročištění organismu. Není problém ho užívat i preventivně, než čekat, až se dostaví nějaké zdravotní potíže. Ideální je třeba ho zařadit do svého jídelníčku, pokud máte problémy se slezinou, žlučníkem, ledvinami, ale dokonce se příznivě osvědčil i při lupence, ekzému nebo pigmentových skvrnách. Je pravdou, že každý jedinec může mít rozdílné poznatky při jeho užívání.

Jak získat semena

Pokud se rozhodnete ho pěstovat na své zahrádce, tak mu musíte vyčlenit prostor. Když bude mít tu správnou půdu a péči, tak dokáže vyrůst poměrně vysoko a rozvětvit své pichlavé stonky do strany. Po odkvětu teprve můžete získat to nejcennější a to jsou semínka. Ovšem i to chce odvahu, protože vám je jen tak zadarmo nedá. Pichlavé bodláčí je bude chránit do posledního vyloupnutí. Ostropestřec mariánský si ale také můžete bez problémů zakoupit a máte to bez práce a s jistotou, že jste získali vysoce kvalitní produkt. Rozhodně je to pohodlnější cesta a bez újmy.

Poklad, který je ukrytý v semenech

Semena této rostliny obsahují velmi účinné látky. Jedná se o silmarin, silybin a silidianin, ty právě mají které hepatoprotektivní účinky. V praxi to znamená, že posilují funkci jater a ty jsou rovněž chráněna před poškozením způsobeným toxickými látkami. Ostropestřec obsahuje další prospěšné látky: flavonoidy, histamin, tyramin, vitamíny C a K, organické kyseliny, sliz, fytosteroly, vlákninu, bílkoviny, cukry a minerální soli, což je vše velmi přínosné pro celkový organismus. Díky tomu se rovněž zlepší celkový zdravotní stav a podpoří se tak funkčnost orgánů.

button_kupte-zde