Čím je výjimečná naklíčená ředkvička

O tom, že se zelenina nemusí konzumovat pouze ve zralém stavu, vás přesvědčí naklíčená semínka. Budete překvapeni nejen jejich zajímavou chutí či možnostmi využití, ale také výživovými hodnotami. Naklíčená semínka jsou totiž ve většině případech nedostižným zdrojem vitamínů, minerálů a stopových prvků.

  • Jednou z možností je ředkvička Bio, která obsahuje vitamíny C, A, B1, B2, B3, B9, železo, vápník, draslík, hořčík, sodík, fosfor a navíc enzymy, které podporují trávení.

Jak se semínky zacházet?

Je to velice jednoduché. Pochopitelně, že se doporučuje konzumace klíčků v syrovém stavu. Můžete je jednoduše přihodit do polévek, salátů, pomazánek nebo si je nasypat na chléb s máslem a máte zdravou a osvěžující svačinu. Důležité je dodržet dobu namáčení, která se může mezi jednotlivými semínky lišit. Zmíněná ředkvička potřebuje dobu namáčení šest až osm hodin. Pak počkáme přibližně čtyři až šest dní, než naklíčí. Vyhovuje jí teplota kolem 20°C. Ideální je propláchnout dva až třikrát denně semínka čerstvou vodou. Propláchnutí se doporučuje také před samotnou konzumací.

  • Klíčky není nutné konzumovat okamžitě.
  • Můžete si je uchovat dva až tři týdny v ledničce a stále budou jako čerstvé.

Naklíčená semínka můžete využívat jako prevenci proti nachlazení nebo jako lék, pokud už na vás viróza zaútočila. V případě, že budete konzumovat klíčky pravidelně, poznáte zanedlouho pozitivní vliv na své pokožce, nehtech i vlasech. Tento pozitivní vliv je způsoben vysokým obsahem síry. Semínka můžete nechat klíčit v obyčejné skleněné nebo porcelánové misce. Pokud jim chcete vytvořit dokonalé prostředí, pak je ubytujte ve speciální bio misce, která je přímo pro tyto účely určena. Má tři patra a můžete tedy nechat naklíčit hned tři druhy semínek najednou a vytvořit si tak zajímavý, originální, a hlavně zdravý salát.

button_kupte-zde