Co bychom měli jíst?

Na tom, že u nás máme až na extrémní případy všichni co jíst, není nic divného. To je přece v našich končinách běžná věc, to je samozřejmost. Ale když se podíváme na to, co nejednou jíme, zjistíme, že k dokonalosti mívá naše stravování skutečně hodně daleko. Jídla sice můžeme mít dost, ale kvalita tu velice často pokulhává.

Výrobci prostě chtějí třeba to, aby jejich potraviny déle vydržely nebo na pohled co nejlépe vypadaly. A proto neváhají přidávat do těchto kdejakou chemii, která by sice měla být neškodná, jenže co my víme, že? A kromě toho jde výrobcům potravin o to, aby si co nejvíc vydělali, takže se nejednou nezdráhají použít i dost pochybné a zdraví ne zrovna prospívající suroviny, které jsou snad pořád ještě v normě, ale… A prodejci si také chtějí vydělat, a proto často nám zákazníkům nabízejí cokoliv, na čem se dá trhnout nějaká ta koruna, bez ohledu na to, co to pak s konzumenty tohoto sortimentu udělá.

A tak se my lidé sice najíme, ale nedá se říci, že bychom tím dělali svým tělům dobře. Velice často si konzumovanými potravinami nepomůžeme a někdy nám tyto i vysloveně škodí. Ne všechno, co se u nás nabízí, má totiž certifikát bio, ne všechno patří mezi potraviny označované jako ‚raw‘, ne všechno je superpotravinami. Takové kvalitní potraviny nejsou vůbec tak rozšířené, jak by tomu mělo být.

A tak nám zákazníkům nezbývá nic jiného než se po kvalitních potravinách pídit. A nalézt se je naštěstí podaří. Přinejmenším v tomto internetovém obchodě, kterému jde hlavně o to, abychom se tu stravovali tím, co je skutečně zdravé a prospěšné.

Potraviny, které si my lidé pořídíme právě tady, obsahují to, co my lidé potřebujeme, v těch jsou hojně zastoupené minerály, vitamíny, antioxidanty a další prospěšné látky. Díky nimž si jejich konzumenti mohou určitě zajistit zdravější, spokojenější a delší život.