Kouzlo účinků ájurvédských čajů

Receptury jsou známy tisíce let

Ájurvéda si ve společnosti začala razit cestu před mnoha tisíci lety, podobně jako Tradiční čínská medicína. Za tu dobu se podařilo sestavit mnoho čajových bylinných směsí a zejména ověřit jejich účinnost v praktickém životě. Takovými výsledky se zdaleka nemohou pochlubit žádné lékařské poznatky novodobých dějin.

Indové více naslouchají své intuici

Zatímco západní medicína čerpá zejména z vědeckých poznatků na základě mnoha biochemických a fyzikálních pokusů, Ájurvéda dává větší prostor citu – intuici. Naslouchá vnitřnímu hlasu a pracuje s energetickým potenciálem živých bytostí – člověka i rostlin. Tím mají léčebné procedury Ájurvédy vyšší potenciál a minimum vedlejších účinků. Nevytlouká se tu klín klínem, což bývá v mnoha případech nasazení chemických léků z lékáren, ale naopak se tu léčba uskutečňuje jako komplexní proces, který zasahuje do celého organismu. 

Adaptogenní bylinky

Součástí některých čajových směsí jsou i adaptogeny. Jedná se o jedny z nejúčinnějších léčivých rostlin na celé planetě, o něž je zájem v posledních letech i v České republice, a to zejména díky vzrůstajícímu stresu a tlaku na většinu současné populace. Adaptogenní rostliny, například Ashwagandha (indický Ženšen), Shatavari (Chřest hroznovitý) nebo Brahmi (Bacopa monnieri), nastolují hormonální rovnováhu, omezují nadměrnou produkci stresových hormonů adrenalinu a kortizolu, podporují tvorbu testosteronu a posilují libido a napomáhají přirozeným procesům trávení potravy a zužitkování živin ze stravy a rovněž i detoxikačním mechanismům.

S ájurvédskými čaji podpoříte přirozený proces buněčné regenerace, oddálíte stárnutí a zlepšíte preventivní působení před vznikem civilizačních chorob. Můžete si je pořídit pro sebe, anebo jimi obdarovat své blízké při slavnostních příležitostech.