Co získáme z naklíčených semínek

Živá rostlina

Říká vám něco jméno Květa Fialová? Jedna z nejoblíbenějších českých hereček, známá jako princezna Florindela z pohádky Princezna se zlatou hvězdou nebo jako Tornádo Lou z filmu Limonádový Joe se zejména na sklonku svého života objímala se stromy. Když se procházela s Václavem Cílkem po bájných kopcích naší země, dávala nám všem jasně najevo, že stromy jsou živé bytosti, které produkují kromě kyslíku i životodárnou energii. Totéž se týká i všech živých rostlinných semen, a to zejména v okamžiku, kdy se k novému životnímu cyklu probouzí rostlinka v podobě klíčku.

Nakličováním rostlinných semen, ať už se jedná o řeřichu, brokolici nebo cizrnu, čerpáme z jejich energetického potenciálu, a živoucí energie napomáhá udržet lidský organismus v chodu. Být obklopeni živou přírodou a mít ji i doma v misce či na talíři, je velký dar.

Optimální poměr živin

Nevýhodou syntetických vitamínů a přípravků z lékáren je zásah do optimálního poměru všech látek, které se nachází v přirozených rostlinných zdrojích. Tím pádem není léčebný proces tak efektivní, jako při rostlinné léčbě. Budete-li tedy častěji dávat přednost naklíčeným semenům před farmaceutickými produkty, budete mít k dispozici ideálně namíchaný poměr vlákniny, vítamínu C, provitamínu A, vitamínů B, minerálních a stopových prvků, rostlinných flavonoidů a antioxidantů. 

Pro dospělé i pro děti

Naklíčená semínka jsou vhodná pro každého včetně seniorů a dětí . Rostlinné klíčky v rozumném množství neublíží nikomu a nevykazují žádné vedlejší účinky. Můžete si je dopřát každý den jako potravinový doplněk a posílit své zdraví tím nejpřirozenějším, co lez v přírodě nalézt. K jejich užívání nepotřebujete vyjádření lékaře, a možná, že jeho návštěvy výrazně omezíte, protože posílením imunitního systému skrze živou rostlinnou stravu snížíte svou nemocnost na minimum.