Není nad zdravou stravu

Spoustě lidí je docela jedno to, co jedí. Hlavně když jim to chutná a je toho dost. Jenže ať už si to dotyční uvědomují nebo ne, je podobné jednání chybou. A to hodně zásadní chybou. U jídla totiž nejde jenom o to, aby to bylo dobré a stačilo nám to. Tady by mělo určitě jít i o to, aby nám příjem takové potravy prospíval nebo v nejhorším případě neškodil. Což se ale v mnoha případech neděje.

Je spousta lidí, kteří se snad ani nezajímají o to, co jedí. Stačí jim, že nějaká potravina dostatečně dobře vypadá a je aspoň trochu chutná, a klidně jí dají přednost před nějakou tou zdravější alternativou. Co na tom, že si tím škodí? Hlavně že je to dobré.

Ale nemělo by se to dít. Ne proto, že by se měli mít po ekonomické stránce lépe výrobci a prodejci zdravé stravy, a to ostatní by se nemělo vyrábět nebo mělo končit na skládce, ale proto, že je zdravá strava, jak i sám její název napovídá, důležitá pro zdraví jejích konzumentů.

Určitě i vy víte, oč tu jde. My lidé bychom měli mít zajištěný dostatečný přísun vitamínů a jiných složek stravy, které jsou nám prospěšné, a naopak by se měl minimalizovat negativní vliv, který na nás některé potraviny mají. Jenže co je platné, že to víme, když se tím neřídíme? Skoro nic.

A proto bych vám chtěl znovu připomenout jednu základní a dávno známou pravdu. A to tu, že jíme proto, abychom žili, a nežijeme proto, abychom jedli. A tak byste určitě i vy měli popřemýšlet o tom, co míváte na talíři. A pak byste měli aspoň někdy navštívit i tento internetový obchod, ve kterém si lze vybírat pouze ze zdraví prospěšných potravin. Těch čerstvých nebo nanejvýš minimálně a šetrně upravovaných, které prospívají lidskému zdraví. Ne proto, aby si provozovatelé tohoto e-shopu vydělali víc, ale abyste prospěli své tělesné schránce. Která třeba i po léta chřadne a je jen otázkou času, než na to možná i hodně nepříjemně doplatíte.