Plevel, který dovede léčit

Zatímco jeden člověk při pohledu na louku vidí směs nejrůznějšího plevele, jiný už hledá, z čeho by si uvařil léčivý čaj. Pro něho je totiž ta louka doslova lékárnou, která dovede vyléčit téměř každou bolest. Jednou z rostlin, které zahrádkáři na svém pozemku příliš rádi nevidí, je kopřiva. A přitom se jedná přímo o zázračnou bylinku, která nás dovede zbavit spousty neduhů.

  • Pokud se rozhodujete, že si koupíte v klasické lékárně nějaký medikament na detoxikaci těla, pak si můžete své finanční prostředky ušetřit.
  • Skvělou službu Vám totiž udělá v tomto smyslu právě kopřiva.
  • Zejména na jaře má dostatek látek, které Vás zbaví nahromaděných nežádoucích látek.

Už staří Římané

Pozitivní účinky této rostliny znali už staří Římané. Pokud chtěl být římský bojovník zdravý natolik, aby ho nedostihlo nachlazení nebo záněty, působil čerstvě utrženou kopřivou na své paže. Ačkoliv kontakt s kopřivou je pro nás většinou docela nepříjemný, našemu tělu může dodat potřebné vitamíny C, B a K, dále vápník, hořčík a železo.

  • Tato bylinka může napomoci správně fungovat našemu kardiovaskulárnímu systému.
  • Díky fosforu má schopnost snižovat tlak v artériích a tím pádem je menší riziko vzniku mrtvice nebo infarktu.

Tak trochu paradoxně působí fakt, že ačkoliv dotek vyvolává alergické reakce, kopřivový čaj naopak v boji proti alergiím pomáhá.

Kopřiva je pro muže doslova elixírem

Také jste v dětství slýchali, že pokud Vás popálí kopřiva, tak Vás ve stáří nebude ohrožovat revma? Vypadá to sice jako klasická lidová pověra, ale v tomto případě je pravdivá. Šťáva může pomoci odstranit revmatické bolesti.

  • A na závěr něco pro pány – vědecké studie prokázaly, že kopřiva má pozitivní účinky na Vaši prostatu. Jestliže ji budete užívat preventivně, pak snížíte riziko vzniku hyperplasie prostaty. Což česky znamená – zvětšení prostaty.