Počítejte s vitamíny

Vitamíny jsou pro každého velmi důležité a to v každém ročním období, spíš je jen problém, že v zimě je jich zapotřebí jaksi více. A kde je vzít, když zrovna ovoce i čerstvé zeleniny se moc nedostává. Na druhou stranu, pokud skutečně chcete zimu přečkat v síle a navíc podpořit svůj zdravotní stav, tak budete muset konzumovat tyto produkty a zvláště takové, které jsou zacíleny na vitamín C. Které to budou, to si povíme za chvíli. Naštěstí žijeme v době, kdy není problém si skutečně zakoupit cokoliv a to nejen syrovou zeleninu, ale rovněž i doplňky stravy, kde vitamín C bude hrát hlavní roli.

Bez céčka to nepůjde

Je pravdou, že ne každý ví, na co se konkrétně zaměřit, když chcete co nejvíce vitamínu C získat z přirozené stravy. Ze zeleniny si určitě vyberte ředkvičky, kapustu, pastiňák, petrželku, ale i zelí, celer. Můžete si tak připravit chutnou svačinku v podobě pomazánky, salátů nebo si je jen tak syrové nakrájet na žitný chléb. Vitamín C je samozřejmě i v dalších surovinách, například až půjdete na vánoční trhy a budou se zde péct jedlé kaštany, tak i zde naleznete tento zdravý zdroj. Méně používané jsou artyčoky, ale to spíše z toho důvodu, že je moc lidé neznají a netuší, jak je konzumovat. Nesmí se zapomenout ani na ovoce, které je v této době dostupné, ale jablíčka a hrušky to budou jistit stále, stejně tak citróny nebo pomeranče a mnohé další.

Další potřebné vitamíny

Přirozeně se nesmí zapomenout ani na další vitamíny a bezpochyby druhým nástupcem jsou vitamíny B. Ten je opravdu nutný, aby metabolismus fungoval správně. Ani zde nepochybíte s celerem, batáty, kapustou, cibulí nebo česnekem. A když si dáte na chleba řeřichu, to je potom nářez. Mimochodem když není řeřicha, tak i samotná pažitka udělá své dílo. Rozhodně po konzumaci těchto druhů ovoce a zeleniny se vám budou vyhýbat nejen nemoci, ale hlavně vy samotní se budete cítit přímo skvěle.

button_kupte-zde