Strach, to je negativní forma života, naprosto zvrácená a je dobrá pouze k tomu, abychom si uvědomili rozdíl mezi přirozeným žitím a jeho popřením. Trocha strachu vám jistě zásadně neublíží, ale problém je v tom, že těch moderních strašáků je dnes kolem nás až moc.
Jistě jste zaslechli pojem „překyselení“. Je to zjednodušený výraz dějů v organismu, které nastanou v okamžiku dopadu negativních vzorců chování, jejichž společným jmenovatelem je právě zmiňované zablokované podvědomí. Díky tomu podnikáme špatná rozhodnutí, ale naštěstí lze tyto myšlenkové vzorce postupně zlikvidovat. Podmínkou je pouze mít k dispozici dostatek těch správných a pravdivých informací.
Překyselení ze stravy – každý výživový odborník vám sdělí, že základem je vyhnout se průmyslově zpracovaným surovinám a polotovarům a pokud možno konzumovat a připravovat pokrmy z přirozených zdrojů. Tedy využívat celá obilná zrna, luštěniny, semínka a ořechy a správně je připravovat (namáčet, klíčit a vhodně tepelně upravit). Dále denně jíst dostatek ovoce a zeleniny, část v syrovém stavu (i sušené), část tepelně upravené. Tepelná úprava zeleniny svůj význam má, např. kvůli vstřebávání lykopenu. Stejně tak luštěniny jsou v syrovém stavu těžce stravitelné, některé dokonce toxické. Zvažte také, zda se vyhnout masu a mléčným výrobkům, dostatek živin i proteinů vám rostlinná strava poskytne (když ji správně upravíte) a vápník z mléka můžete klidně nahradit z jiných zdrojů, třeba mákem. V mase jsou po usmrcení zvířete stresové hormony a to vám rozhodně neprospěje. A samozřejmě ani zvířatům, co musí kvůli vám na jatka.
Překyselení ze stresu – na tento jev se bohužel často zapomíná, i stres způsobuje překyselení v těle, takže se snažte ve vlastním zájmu svůj život zklidnit, více odpočívat, dobře spát, méně času trávit na sociálních sítích a sledováním televize (hlavně negativních zpráv), užívat adaptogenní rostliny, např. Ashwagandhu či Rozchodnici, a hlavně chodit častěji do přírody na slunce a vhodně sportovat.