Překyselení a stres – moderní strašáci

Strach, to je negativní forma života, naprosto zvrácená a je dobrá pouze k tomu, abychom si uvědomili rozdíl mezi přirozeným žitím a jeho popřením. Trocha strachu vám jistě zásadně neublíží, ale problém je v tom, že těch moderních strašáků je dnes kolem nás až moc.

Jistě jste zaslechli pojem „překyselení“. Je to zjednodušený výraz dějů v organismu, které nastanou v okamžiku dopadu negativních vzorců chování, jejichž společným jmenovatelem je právě zmiňované zablokované podvědomí. Díky tomu podnikáme špatná rozhodnutí, ale naštěstí lze tyto myšlenkové vzorce postupně zlikvidovat. Podmínkou je pouze mít k dispozici dostatek těch správných a pravdivých informací.

Překyselení ze stravy – každý výživový odborník vám sdělí, že základem je vyhnout se průmyslově zpracovaným surovinám a polotovarům a pokud možno konzumovat a připravovat pokrmy z přirozených zdrojů. Tedy využívat celá obilná zrna, luštěniny, semínka a ořechy a správně je připravovat (namáčet, klíčit a vhodně tepelně upravit). Dále denně jíst dostatek ovoce a zeleniny, část v syrovém stavu (i sušené), část tepelně upravené. Tepelná úprava zeleniny svůj význam má, např. kvůli vstřebávání lykopenu. Stejně tak luštěniny jsou v syrovém stavu těžce stravitelné, některé dokonce toxické. Zvažte také, zda se vyhnout masu a mléčným výrobkům, dostatek živin i proteinů vám rostlinná strava poskytne (když ji správně upravíte) a vápník z mléka můžete klidně nahradit z jiných zdrojů, třeba mákem. V mase jsou po usmrcení zvířete stresové hormony a to vám rozhodně neprospěje. A samozřejmě ani zvířatům, co musí kvůli vám na jatka.

Překyselení ze stresu – na tento jev se bohužel často zapomíná, i stres způsobuje překyselení v těle, takže se snažte ve vlastním zájmu svůj život zklidnit, více odpočívat, dobře spát, méně času trávit na sociálních sítích a sledováním televize (hlavně negativních zpráv), užívat adaptogenní rostliny, např. Ashwagandhu či Rozchodnici, a hlavně chodit častěji do přírody na slunce a vhodně sportovat.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení