Regenerace organismu probíhá 24 hodin denně

Na základě mnoha vědeckých či amatérských studií bylo prokázáno, že lidé se mohou dožívat v plném zdraví a svěžesti mnohem vyššího věku, než je obvyklé. Některé vědecké týmy tvrdí, že bychom mohli žít přibližně 150 let a jiné se shodují na tom, že délka života není tak výrazně omezena, a že může dosahovat i několika stovek let.

Délku života si určí každý svým životním stylem

 

Strava – velmi mocným zdrojem pro prodloužení života je rozumně poskládaný jídelníček, v němž převládají celozrnné obiloviny, luštěniny, ovoce, zelenina, ořechy a semínka včetně naklíčených, vhodné zdroje probiotik (měkké sýry, tvaroh, kefír, tibi, kombucha, tempeh) a za studena lisované rostlinné oleje a vhodné potravinové doplňky, například Chlorella, Spirulina, zelený ječmen, mořské řasy.

Mezilidské vztahy a vztah k přírodě - že máme milovat sebe sama jako druhé a druhé jako sebe sama, je základ, o něhož se opírá celá řada duchovních učení na této planetě. Láska, empatie, pokora, vstřícnost, porozumění, spolupráce – to vše jsou důležité atributy, které udržují lidská společenství v jednotě, a z čehož se pak také odráží individuální štěstí, příjemné pocity, dobrá nálada a radost ze života. Někteří mystici hovoří o vyšších vibracích, a čím vyšší vibrace, tím lepší předpoklad k dlouhověkosti.

Stres – protikladem dlouhověkosti je chronické potlačování přirozených regeneračních procesů v organismu, jinými slovy – stres. Ve stresu je lidské tělo nastaveno na režim „bojuj nebo utíkej“ a v tuto chvíli se vyčerpávají všechny zdroje, jen aby člověk přežil. Krátkodobý stres je přirozený obranný stav, ale dlouhodobý chronický stres je naopak patologický a výrazně zkracuje délku života. Udržet stresové hormony v rovnováze napomáhají i adaptogenní rostliny, jako je Ženšen, Ashwagandha, Kotvičník zemní, Bacopa monnieri nebo Maca peruánská.