Strom, který nese poselství

Tentokrát se podíváme kousek dál a navštívíme území jihovýchodní Číny. Zde před miliony lety byl po celém kontinentu rozšířený mohutný strom s typickými dvoulaločnými listy a je pravdou, že sice doposud nevymizel, ale nachází se v poměrně malém množství. Nejvíce je k nalezení na malém území v jihovýchodní Číně. Jedná se o jinan dvoulaločný neboli Ginkgo biloba. V překladu bychom ho mohli pojmenovat jako stříbrnou meruňku. Díky jeho léčebným schopnostem, tak si vysloužil titul poklad Číny. Zde tradiční medicína využívala po tisíce let jeho listy jako léčebný prostředek. Posloužil tak skvěle lidem, kteří měli problémy se zažíváním, pomáhal při astmatu a dokonce své uplatnění nalezl i při omrzlinách.

Své léčebné schopnosti neztratil ani dnes

V současné době je všechno jednodušší a tak není zapotřebí se soustředit jen na Čínu, zakoupit se dá totiž úplně po celém světě a v každé lékárně. Je to skvělý doplněk stravy, který má samozřejmě velmi příznivé příznaky pro organismus. Doporučuje se jeho konzumace i při problémech s pamětí, je ideální prevencí proti demenci a umí prokrvit končetiny. Zkrátka to, co dříve předkové objevili, to se jen v dnešní době potvrzuje. V lékárnách si bez problémů můžete zakoupit tinkturu, čistý prášek, tabletky nebo dokonce i chutné čajové směsi. Odborníci se přiklání k tomu, že pro tělo je velmi přijatelný prášek, který se tak velmi jednoduše vstřebá a tělu dodá jen to nejlepší. Výhodou prášku je, že se dá použít do kaší, polévek, ale také není problém ho přidat do zeleného čaje.

Se semínky to moc nepřehánějte

Ačkoliv tradiční asijská kuchyně nalezne i pro ně využití, je lepší to s nimi skutečně nepřehánět, jelikož obsahují jedovaté sloučeniny. Než se zpracují, tak je nutné je zbavit dužiny, poté se namáčí do slané vody, praží a pak se podávají jako křupavé oříšky a to mohou být jak ve variantě slané, tak sladké.