Účinky bambuckého másla byly prokázány již dávno

Zahlédli jste v některém z obchodů se zdravou výživou bambucké máslo a nemáte tušení, k čemu je to vlastně dobré?

Koupel s bambuckým máslem

Bambucké máslo přímo svádí k experimentování a jednou z možností, jak to provést, je i koupel. Objevíte-li na Internetu recenzované zkušenosti těch, co si ukrojili kus másla a vmísili jej do vany plné teplé vody, zřejmě vás překvapí, jak účinné toto řešení je. Máslo se ve vodě perfektně rozpustí a vám skrze ní pronikne pokožkou do krevního oběhu to, co mnohdy nebývá ani v těch nejlepších relaxačních přípravcích do koupelí.

Zhoršená kvalita nehtů

Jestliže se vám nehty třepí, lámou a tvoří se na nich bílé skvrny nebo podélné či příčné rýhy, bývá to známkou nedostatečného prokrvení a buněčné podvýživy. Zaměřte se na vydatnější stravu, co se týče minerálů a vitamínů, s dostatkem vlákniny, doplňujte do organismu hořčík, například ořechy a naklíčenými semínky, a celý proces regenerace nehtů a nehtového lůžka urychlujte bambuckým máslem.

Předčasná tvorba vrásek a šedivění vlasů

Kdo z vás pamatuje dobu reálného socialismu, možná si vybaví jeden zajímavý fakt. Lidem se tehdy netvořily vrásky tak brzy, a stejně tak se neobjevovaly ve vlasech šediny nebo vlasy nevypadávaly předčasně v takové míře, jako dnes. Jednou z příčin tohoto neutěšeného stavu je stres. Svůj podíl viny má i nevhodný jídelníček, ale stres má v tomto směru zásadní slovo. Vystresovaných a přetížených lidí je v současné době většina a stres se stará o to, aby okrádal tělo o živiny. K vyrovnávání dopadů stresu je zapotřebí mnoho vitamínů a minerálů a organismus kvůli přežití je vytahuje z tělesných periferií, což se pak projevuje tímto způsobem.

Snažte se omezovat stresové podněty, užívat adaptogenní bylinky, například Ashwagandhu, a dodávat výživu i pomocí bambuckého másla. Bambucké máslo účinky prokazatelně má, a to jak na pleť, tak i na vlasy nebo na nehty či na rty.