Víte, co to jsou zelené potraviny?

Jedná se o hodně populární potraviny, které se často probírají na různých webech, ale i v televizi. Jedny z nejznámějších zelených potravin jsou chlorella a mladý ječmen. Často se z nich dělají nápoje, které mají dobré účinky na zdraví a mohou pomoci s mnohými zdravotními komplikacemi. Je pravdou, že přírodní cestou trvá dostavení se výsledku o trochu déle, avšak pokud vydržíte počkat, určitě nebudete litovat a možná Vás tyto potraviny dokáží příjemně překvapit.

Pokud bychom chtěli nějak zelené potraviny definovat, šlo by to jen obtížně, ale zjednodušeně lze říci, že mají vysokou nutriční hodnotu a obsahují hodně bílkovin potřebných pro naše tělo – bez toho, abychom museli tyto položky jídelníčku doplňovat chemickými náhradami, které sice zčásti pomohou, na druhou stranu také tělo zatíží.

Kromě běžných a známých potravin se do této sekce řadí také prospěšné bakterie, řasy a trávy. Pravidelným užíváním prvků zelené stravy tedy máte možnost posílit své zdraví, svou imunitu a můžete tak obohatit jídelníček, který dříve možná nebyl tak pestrý. Dbejte o své zdraví pomocí stravy, protože přírodní cesta je tou nejlepší.

Zdravá strava je chutná

Určitě u nás však nenajdete pouze zelené potraviny, naopak je náš sortiment široký a bohatý i na neobvyklé potraviny. Aby byla zdravá strava chutná, je zapotřebí dobrého koření a také dalších ingrediencí, které umí obohatit pokrmy. V sekci koření Vám můžeme nabídnout například kurkumu, která pochází z jihu Asie, a proto se hodí především pro indickou, thajskou či indonéskou kuchyni. Ovšem kurkuma je oblíbená i u nás, jelikož má lehce štiplavou chuť, hezky pokrmy zabarvuje a navíc je součástí tolik oblíbeného koření, kari.

V sortimentu ovšem najdete také různé kokosové oleje, semínka, speciální vitaminy, ovšem také například kakaové boby či chia semínka.