ClickCease
Doprava ZDARMA při nákupu nad 1 000 Kč

Zbavte se mikroplastů

Výroba plastických hmot přinesla lidstvu nebývalý technický pokrok, ale i přesto, že je rozumní lidé využívají pro mírové účely, přináší tento fenomén řadu problémů, zejména v souvislosti s odpadovým hospodářstvím, recyklací plastů a jejich pracným tříděním. To ale není jediné úskalí, ve hře je ještě něco jiného – mikroplasty.

Jsou to velmi drobné částice plastů, o velikosti nanometrů, které se rozptylují v ovzduší a putují pak do zemědělské půdy nebo do pitné vody. Jsou zkrátka všude, vdechujeme je, přijímáme v potravě nebo ve vodě, jsou v ovoci i zelenině, v obilovinách i potravinových doplňcích.

Mikroplasty dokonce vznikají otěrem pneumatik o asfaltový silniční povrch, uvolňují se odtud do ovzduší ve značném množství, vozidla je svým pohybem rozvíří a my je pak vdechujeme do plic a dále putují krevním oběhem třeba až přes hematoencefalickou bariéru do mozku.

Na základě pitevních nálezů byl prokázán výskyt mikroplastů v lidském těle již před několika lety a je téměř jisté, že i vy máte v sobě třeba i několik gramů plastických hmot uložených v buňkách.

Otázkou pak zůstává, jak je odtud dostat. Tělo má jistou detoxikační schopnost, ale ne vždy je stoprocentní. Proto je vhodné sáhnout po některém vhodném přírodním zdroji, který si s mikroplasty poradí, naváže je na sebe a vyloučí z těla.

V některých článcích na Internetu se uvádí, že tuto vazební schopnost má údajně sladkovodní řasa chlorella. Existuje i video, ve kterém se předčítají informace, že byly prováděné na toto téma vědecké studie (v letech 2021, 2023 a 2024), v nichž právě chlorella prokázala výjimečnou schopnost zbavit tělo těchto nežádoucích částic.

Otázkou je, zda má vůbec význam se tím zabývat, protože dosud nikdo nepotvrdil, jaké problémy plasty v těle člověka mohou vyvolat, ovšem je zde stále ten varovný zdvižený ukazovák, který poukazuje na to, že to není nic přirozeného, není to dar přírody a mohou se v budoucnu objevit některé nebezpečné příznaky, jako jsou například zánětlivé reakce na buněčných úrovních různých tkání včetně mozku.

Diskuze (0)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: