Vápník a hořčík 250g

Kód: 594
340 Kč
Skladem

Použití: 3 čajové lžičky prášku (11,23g) rozmíchejte ve sklenici vody, džusu nebo přidejte do jogurtu. Prášek se rozpustí jen částečně, proto nápoj při pítí několikrát promíchejte.

Složení: kalcium glukonát (glukonát vápenatý) 79,2%, magnesium citrát (citrát hořečnatý) 20,8% v prášku.

Doporučené dávkování: 3 čajové lžičky (11,23g) denně.

Hodnoty v 1 porci (11,23g): Vápník (100%)* 800mg. Hořčík (100%)* 375mg. * denní referenční hodnota příjmu minerálních látek (u dospělé osoby).

Výrobek se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Skladujte v suchu, chraňte před teplem. Ukládejte mimo dosah dětí. Není určeno pro děti do 3 let, těhotné a kojící matky. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Země původu: Spojené státy americké. Neobsahuje žádná aditiva, barviva nebo dochucovadla.
Doplněk stravy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Naše tělo se neobejde bez celé řady důležitých prvků. Ty se významně podílejí na jeho bezproblémovém chodu, a naopak, pokud se nám některé důležité látky nedostává, dostaví se zdravotní potíže anebo přinejmenším nějaké komplikace. Pokud se takovým nežádoucím potížím chceme vyhnout, měli bychom dbát na dostatečný příjem všech pro tělo výživově hodnotných látek.

Ty je nejlépe zajistíme dostatečně pestrou a bohatou stravou – ani ne tak na množství kalorií, jako především na hodnotné živiny. Nicméně dopřát našemu tělu kompletně vše, co potřebuje, pouze vyváženým jídelníčkem není snadné. Jen málokdo z nás je takovým odborníkem na výživu, aby to bez potíží dokázal, navíc všudypřítomný stres, psychické napětí, zvýšená fyzická aktivita anebo nezdravé životní prostředí nás mohou o mnoho důležitých látek připravit. Ať už kvůli jejich zvýšenému výdeji, anebo naopak kvůli nižšímu příjmu.

Když si tělo žádá zvýšený příjem nějakého konkrétního prvku, je ideální zvýšit konzumaci takových potravin, které ho obsahují.

Velice důležitými prvky pro život jsou vápník a hořčík.

Vápník a hořčík zastávají řadu důležitých funkcí v lidském těle a při fyziologických procesech jsou naprosto nezastupitelné.

Pokud jde o vápník, jistě se většině z nás vybaví kosti a zuby, ve kterých je v těle vázán z 99%. Nicméně dále se podílí na nervových přenosech, činnosti svalů či srážlivosti krve.

Hořčík je důležitý z hlediska elektrolytické rovnováhy, správné činnosti svalů a nervů, v boji proti únavě a vyčerpání, při hospodaření s energií, pro dobrý stav zubů a kostí, k syntéze bílkovin.

Je tedy jasné, že ani vápník, ani hořčík v našem těle nesmějí chybět. Jestliže je nedokážeme efektivně doplnit běžnou stravou, je dobré sáhnout po praktickém doplňku stravy – vápník hořčík tablety jsou tím správným zdrojem životně důležitých prvků v dobře stravitelné podobě.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Zdravá výživa hýbe světem a lidé dnes mají obecně větší zájem pečovat o své vlastní zdraví, než tomu bylo krátce po sametové revoluci. Zdravé výživě se věnuje také řada nadšenců, kteří nabízí výživové doplňky a zdraví prospěšné potraviny. Jedním z nich je i společnost Zdravý Den.

V nabídce stálého sortimentu naleznete kromě zelených potravin a superpotravin i kokosové produkty (olej, máslo, mléko, vodu, strouhaný kokos), přirozená rostlinná sladidla, zdravé snídaně a proteinové směsi, ájurvédské produkty, kakao a čokoládu, ořechy a semínka a potřeby ke klíčení.

Věnujte pozornost hořčíku a vitamínu C – v nabídce neschází ani vitamínové doplňky, které jsou v současné době nejžádanější a také nejdůležitější. Vitamín C potřebujeme pro posílení imunity, zvláště v souvislosti s infekčními chorobami, kdy je organismus oslabený pod vlivem stresu. A hořčík (magnézium) bychom měli doplňovat pravidelně vzhledem k jeho sníženému obsahu v potravinách v důsledku nešetrného pěstování a zpracování většiny potravin.