Hořčík (magnesium)

Nejprodávanější

Hořčík (Magnesium citrát) 250g
 
270 Kč
Vápník a hořčík 180 tablet
 
289 Kč
Vápník a hořčík 250g
Vápník a hořčík 250g
Skladem
Kód: 594
 
340 Kč
4 položek celkem
Hořčík (Magnesium citrát) 180 tablet
249 Kč

Magnesium citrát Zdravý den® v kapslích je zdrojem organického hořčíku, který plní v těle řadu funkcí. Dávek v balení: 60 denních dávek Doporučené dávkováni: 3 kapsle denně....

Kód: 591
Hořčík (Magnesium citrát) 250g
270 Kč

Magnesium citrát Zdravý den® v prášku je zdrojem organického hořčíku, který plní v těle řadu funkcí. Hodnoty v 1 porci (2g) - hořčík (133%)* 500mg. *denní referenční hodnota...

Kód: 588
Vápník a hořčík 180 tablet
289 Kč
Kód: 2111
Vápník a hořčík 250g
340 Kč

Použití: 3 čajové lžičky prášku (11,23g) rozmíchejte ve sklenici vody, džusu nebo přidejte do jogurtu. Prášek se rozpustí jen částečně, proto nápoj při pítí několikrát...

Kód: 594

Trápí vás nekonečná únava anebo svalové křeče? Příčinou může být nedostatek hořčíku ve vašem těle. Podle průzkumů chybí hořčík celé řadě lidí a tento závažný nedostatek se na lidském těle přirozeně projevuje. Hořčík - magnesium je jedním z nejdůležitějších prvků pro lidské zdraví, neobejde se bez něj žádná buňka našeho těla.

Hořčík má v lidském těle mnoho důležitých funkcí. Přispívá k elektrolytické rovnováze, ke správné činnosti nervové soustavy a svalů, k dobrému stavu kostí a zubů, k syntéze bílkovin, k hospodaření s energií. Důležitý je v boji s únavou a s vyčerpáním.

Nedostatek hořčíku v lidském těle tak zpravidla poznáte právě podle únavy a svalových křečí.

Navíc si člověk nedostatek hořčíku může přivodit i přílišnou konzumací sladkostí a potravin z bílé mouky, přílišným pojídáním živočišných bílkovin a tuků anebo pitím alkoholu. Zvýšená spotřeba hořčíku je také při sportu a jiných fyzických aktivitách anebo ve stresu.

Naše tělo získává hořčík přirozeně z potravin, které konzumujeme. Zvýšený obsah hořčíku mají například ořechy a jiná semena, luštěniny, ovesné vločky a výrobky z celozrnné mouky, z ovoce pak meruňky, banány, datle a fíky, anebo některé ryby.

Jestliže nám hořčík schází, pak je ideální zařadit do jídelníčku větší množství zmíněných potravin, protože hořčík v přirozené podobě se nejlépe vstřebává.

Takové obohacení jídelníčku ovšem není možné vždy, navíc dokážeme využít jen část hořčíku, který se v potravinách vyskytuje.

Pro doplnění hořčíku se proto hodí i speciální doplňky stravy jako je hořčík citrát (citrát hořečnatý) v kapslích. Magnesium hořčík v organické podobě je pro doplnění prvku do organismu ideální, neboť se dobře vstřebává. Stačí spolknout doporučené množství kapslí a zapít je dostatečným množstvím vody.

Potřebný hořčík tak budete mít vždy pohodlně po ruce!