Jak pěstovat microgreens

V první řadě je dobré připomenout, že microgreens je zdrojem velmi zdravých a prospěšných látek, které vůbec můžete dodat svému tělu. Velkou výhodou je, že pěstovat microgreens není nijak složité, zvláště když si můžete zakoupit veškeré potřebné komponenty. V nabídce nechybí ani startovací sady, které obsahují i návod, tudíž z malé zeleniny nebo jahůdek se může těšit skutečně každý. A to v podstatě po celý rok, nicméně v zimě a nadcházejícím jaru to velmi ocení i váš organismus, který získá co nejvíce potřebných zdravých látek z čerstvě vypěstovaných plodů či lístků. Můžete si tak vychutnat nejen svěží chuť zeleniny podle vlastního výběru, ale samozřejmě nebude chybět ani radost z dosaženého úsilí.

Čerstvé microgreens během pár dnů

Pokud se nechcete nijak trápit s tím, do jaké nádoby a půdy zasadíte odpovídající semínka, tak si zvolte rovnou kompletní sadu, která bude vše obsahovat. V opačném případě semínka zasadíte do půdy, stejně tak, jakým způsobem byste je zasadili na záhonek. Pokud se objeví první sada pravých listů, tak se můžete pustit do první ochutnávky. Pozor kořínek musí zůstat v zemi. Nemusíte vynakládat příliš velké úsilí, aby se vám vše povedlo. Microgreens se dají pěstovat při pokojové teplotě a výhodou je, že se hodí i do malého bytu, jelikož nezaberou hodně místa. Navíc získáte i pěknou dekoraci, pokud si vyberete jednu z možností zajímavých obalů, případně květináčů.

Tohle zvládne každý

Nemusíte být odborníkem a ani žádným specialistou přes pěstování zeleniny. Stačí si zakoupit kompletní sady a jen zalít. Není zapotřebí nic víc, než můžete pozorovat, kdy se probudí semínko k životu a začne se klubat a povrch. K pěstování microgreens nepotřebujete žádné zvláštní zkušenosti, navíc vás to bude bavit a budete mít vždy čerstvý zdroj superpotravin po ruce. Hodí se na přímou konzumaci, ale rovněž jako ozdoba, dekorace, do polévek, těstovin nebo je lze přidat do různých pomazánek nebo dipů.

button_kupte-zde