Polská miska na klíčení (biomiska)

Kód: 47
269 Kč
Skladem

Nevíte jak klíčit? Můžete si u nás koupit knížku o klíčení s recepty!

Kniha o klíčení s recepty

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rozdíl mezi českou a polskou verzí:

Polská miska má průměr 20 cm vs česká má 18 cm.

Česká miska má pevnější stěny, plast je o něco málo tlustší. Lépe sedí na sobě a při manipulaci je odolnější.

Materiál obou misek je stejný určený pro styk s potravinami.


Miska má nově i Český certifikát testováno STÁTNÍM ZDRAVOTNÍM ÚSTAVEM ČR, pod číslem 182–2466/20 a S2466/20 

Pro milovníky pěstování různých klíčků a výhonků, bude zajisté radost pěstovat vlastní rostliny pomocí sady klíčících misek s třemi patry a to přímo v pohodlí domova.

Díky rostlinným klíčkům a výhonkům získáte doslova biologický poklad plný vitamínů, minerálů a enzymů, které lidský organizmus potřebuje po celý rok. Prostřednictvím pěstování v biomiskách můžete mít tento zdroj vitamínů a dalších látek denně po ruce a naklíčené je skladovat v ledničce až 14 dní.

 

Co všechno můžete nechat klíčit?

Sada nakličovacích misek zajišťuje vhodné podmínky pro pěstování a především dostatečně vlhké klima, takže můžete pěstovat různé druhy klíčků a výhonků.

 

Jako například obiloviny, luštěniny, olejniny, brukvovité a další plodiny, ze kterých vzejdou takové poklady jako řeřicha, klíčky fazolek, hrachu, čočky, červené řepy, cizrny, hořčice či ředkviček. Dále také pšenice špaldy a další různé druhy obilí. Klidně si můžete vypěstovat i vlastní mladý ječmen, který je tolik populární. A to vše bude vaše vlastní produkce.

 

Díky těmto podmínkám, můžete misky využívat kdykoliv a kdekoliv, protože rostliny klíčí ve vhodném prostředí v každém ročním období.

 

Jak začít pěstovat?

 

Semena luštěnin a obilovin jsou k dostání běžně v obchodech. Je potřebný pečlivý výběr semínek, a sice dle vzhledu, aby nebyly poškozené či jinak zbarvené, chemicky neošetřené, nejlépe v bio kvalitě a určené k potravinářským účelům a aby byla zachována vysoká klíčivost. Dosáhnete tak sami domácí bio kvalitu, která je jinak v obchodech drahá.

 

Samotné pěstování v biomiskách je jednoduchou záležitostí. Prostřednictvím tří pater můžete pěstovat různé druhy klíčků současně. Stačí dno misek naplnit semínky cca 30% plochy. Potom je stačí propláchnout, čím nabobtnají, přikrýt víkem a umístit na tmavší a teplé místo, Zalévání vodou je potřebné 2x denně, ideálně ráno a večer. Voda proteče všemi třemi patry. Tu přebytečnou je potřebné pravidelně vylévat.

 

Díky snadné údržbě biomisek, je stačí pouze propláchnout a můžete je k účelům sázení využívat znovu.

 

Návod klíčení semen:

První den: namočte semena do vody, tak aby byla celá potopená a nechte je namáčet po dobu uvedenou na obalu semen. Po skončení namáčení semena důkladně propláchněte vodou a rovnoměrně rozprostřete na nakličovací misky. Miska by měla být umístěna na rovném povrchu na místě s pokojovou teplotou približně 20 °C mimo dosah přímého slunečního záření a zdroje tepla.

Další dny: minimálně 2x denně (ráno a večer) zalijte semena sklenicí vody. Zalijte je také vždy, když semena začínají vysychat. Za teplého počasí je potřeba semena zalévat častěji. Díky speciální úpravě je možné zalévat pouze horní misku a i k semínkům v dolních miskách se dostane dostatečné množství vody.

Sklizeň: rychlost růstu klíčku závisí na specifických vlastnostech naklíčovaného semene a okolní teplotě. Klíčky vyjměte z misek a buď je ihned konzumujte, nebo je můžete dále uchovávat v chladničce, kde se jejich růst velmi zpomalí.

Specifika klíčení lepivých semen např. řeřichy nebo rukoly: některá semena při namáčení vytváří lepkavý gel. Při jejich klíčení vynechejte fázi namáčení, semena rovnou rozložte na nakličovací misku a opatrně zalijte menším množstvím vody. Vodu necháte protéci. Pak již semena nezaléváte, pouze rosíte pomocí rozprašovače. Semena nesmí v průběhu klíčení vyschnout, je potřeba je rosit častěji, přibližně 5-6x denně během prvních 3-4 dnů, později 2-3x denně.

Použití naklíčených výhonků
Hotové klíčky lze přidávat do salátů – zeleninových, listových, těstovinových nebo luštěninových. Použít je na ozdobení pečiva nebo hotových pokrmů, přidávat je do zeleninových nápojů, dresinků, omáček a polévek nebo je můžeme jíst samostatně.

 

Obsah balení:

 

  • 3 ks klíčící misky s průměrem 20 cm a výškou 16cm, vyrobené ze zdravotně nezávadného acrylskla s atestem PZH 12282/93
  • 1 ks horní víko
  • 3 ks odpadový sifon
  • 1ks záchytná miska na přebytečnou vodu
5
4x
4
2x
3
6x
2
1x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
4
BG Avatar autora | 11.4.2024
Asi ano,ale když jsou na sobě, nemůžou klíčky vyrůst do potřebné výšky,tak to jsem ještě nevychytala,jinak musíte s nimi hýbat aby správně našedlý a trochu i s těmi špunty,aby voda odtékala ale v poho
2
AD Avatar autora | 26.2.2024
Misky na sebe nesedí a některými špunty voda neprotéká do spodní misky, jak má. Tyhle misky už mám podruhé a s předchozími se to nedá srovnat (jiná značka).
5
Z Avatar autora | 6.2.2024
Polská miska je stejná jako česká miska, funguje naprosto stejně, jen je o pár korun levnější.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Toraf je polský výrobce a prodejce mnoha produktů, které souvisí s pěstováním okrasných a užitkových rostlin.

V nabídce naleznete například směsi semen pro zakládání překrásných květnatých luk, které se z naší přírody bohužel postupně vytrácejí. Společnost se věnuje podpoře a propagaci kampaně „zachraňme čmeláky“ a upozorňuje na důležitost zachování přirozených společenství rostlin a hmyzu, který je důležitý pro opylování zemědělských plodin.

Toraf také nabízí jednotlivá rostlinná semena a semena na klíčení pro potravinářské účely. Ze zahradního sortimentu tu naleznete i miniskleníky, květináče, nádoby pro uchovávání potravin a také klíčící biomisku z akrylátového plastu.

Biomisky na klíčení jsou testované a certifikované Státním zdravotním ústavem ČR pro kontakt s potravinami a můžete si v jejich třech patrech nechat vyklíčit více druhů rostlinných semínek najednou a zásobovat jimi celou rodinu.