GRIZLY Rýže černá střednězrnná 1000 g

Kód: 00615721
98 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

GRIZLY Rýže černá střednězrnná 1000 g

Vlastnosti a výhody: Černá rýže se pěstuje především v Tibetu. U nás patří k méně známým druhům a považuje se spíše za zvláštní. Přitom je velmi chutná a navíc má významné výživové vlastnosti. Oproti bílým odrůdám obsahuje dvakrát více bílkovin a dále má velmi nízký glykemický index. Stejně jako ostatní druhy rýží neobsahuje žádný lepek a je velmi výživná a lehce stravitelná. Je zdrojem antioxidantů, esenciálních aminokyselin a celé řady vitamínů (především skupiny B a E) a minerálních látek.

Použití: Černá rýže je skvělou zdravou přílohou k masu, rybě ale i k zelenině. Hodí se do salátů nebo na přípravu rizota. Výborná je například s restovanými batáty. Více nápadů a inspiraci na zdravé pokrmy naleznete v našem magazínu v sekci recepty.

Způsob přípravy: Černá rýže se připravuje podobně, jako rýže klasická, jen to trvá o něco déle. Rýži zalijeme studenou vodou v poměru 2:1 ve prospěch vody a přivedeme k varu. Vaříme asi 40 minut. Rýži necháme po vypnutí ještě dojít pod pokličkou a následně můžeme osolit.

  • Administrativní zařazení: Obiloviny a výrobky z nich.
  • Složení: Rýže černá střednězrnná 100 %.
  • Země původu: Itálie.
  • SkladováníSkladujte v temném, chladném a suchém místě.
  • Balení: Znovuuzaviratelný PP obal nebo vakuováno v PP obalu (během přepravy může dojít k rozvakuování, které neovlivní kvalitu).

Může obsahovat stopy lepku.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: