Borůvky lesní BIO sušené mrazem 20g

843
1 hodnocení

BIO borůvky Zdravý den® jsou sušené celé plody brusnice borůvky, které se sbírají ručně ve volné přírodě v čistém prostředí odlehlých estonských lesů.

Suší se lyofilizací - sušením mrazem při nízkém tlaku. Lyofilizace je šetrný způsob sušení, který v plodech zachovává všechny obsažené živiny. Na přípravu 20g sušených borůvek je potřeba přibližně 200g čerstvě nasbíraných borůvek.

Použití: vhodné k přímé konzumaci, do jogurtů, koktejlů, smoothie, müsli, kaší, zmrzliny nebo dezertů. Lze použít i na přípravu čaje.

Výživové údaje na 100g: energetická hodnota 1306kJ/311kcal, tuky 1,6g z toho nasycené mastné kyseliny 0,4g, sacharidy 82g z toho cukry 50g, bílkoviny 5,4g, sůl 0g.

Složení: 100% plody brusnice borůvky (Vaccinium Myrtillus) lyofilizované z ekologického zemědělství.

Skladujte v suchu, chraňte před teplem. Země původu: Estonsko. Neobsahuje žádná aditiva ani přidaný cukr. EAN 8594172692474

 

 

99 Kč
Kategorie: Sušené ovoce a zelenina - lyofilizované (sušené mrazem)
Hmotnost: 0.02 kg
 

Už jste vyzkoušeli ovoce sušené mrazem?

Pokud ano, tak jistě dobře víte, že sušení mrazem zachovává nejen příjemnou chuť, ale také i pěknou barvu a tvar takto sušeného ovoce. A podstatné je jistě to, že takto sušené ovoce je nabité všemi důležitými živinami tak, jako v čerstvém stavu. Jinak řečeno, sušení mrazem na rozdíl od sušení teplem zachovává v sušeném ovoci veškeré důležité vitamíny, minerály i jiné živiny.

Sušení mrazem probíhá za velice nízkých teplot a nízkého tlaku, takže voda z takto sušeného ovoce odchází nikoli v kapalném, ale v plynném skupenství.

Přemýšlíte, jaké mrazem sušené ovoce vyzkoušet?

Zvolit si můžete například mrazem sušené borůvky!

Chuť borůvek mají všichni rádi – můžete je křoupat jen tak jako příjemnou svačinku anebo je využít při pečení či přípravě jiných pokrmů, třeba kaší a cereálních směsí.

Navíc, borůvky jsou pověstné svým příznivým působením na lidský organismus. Jsou nabité celou řadou vitamínů a minerálů, antioxidantů, bioflavonoidů, karotenoidů, ovocných cukrů, a jiných důležitých látek.

V lidovém léčitelství se borůvky využívají na posílení zraku, ke zpevnění stolice, na zlepšení imunity, k ochraně před stařeckou demencí, ke snižování hladiny tuku v krvi, k odvodňování (jsou močopudné), proti stresu, a ještě k dalším účelům. Mají zkrátka úžasný vliv na zdraví člověka.

A právě mrazem sušené borůvky jsou nabité všemi důležitými látkami s příznivými účinky na lidské zdraví.

Sušení mrazem poskytuje mnoho výhod. Je zachována maximální kvalita sušeného ovoce – neničí se obsažené živiny, zůstává jeho barva, tvar i výtečná chuť. Usušené ovoce obsahuje minimum vody, a díky tomu se nekazí a má při správném balení dlouhou trvanlivost. Nadto je velice lehké. Jedná se proto o ideální svačinku, kterou můžete mít vždy po ruce – ať už doma, v práci, anebo na výletě, kde výhody lyofilizovaného ovoce obzvlášť dobře oceníte.

Zdravá výživa hýbe světem a lidé dnes mají obecně větší zájem pečovat o své vlastní zdraví, než tomu bylo krátce po sametové revoluci. Zdravé výživě se věnuje také řada nadšenců, kteří nabízí výživové doplňky a zdraví prospěšné potraviny. Jedním z nich je i společnost Zdravý Den.

V nabídce stálého sortimentu naleznete kromě zelených potravin a superpotravin i kokosové produkty (olej, máslo, mléko, vodu, strouhaný kokos), přirozená rostlinná sladidla, zdravé snídaně a proteinové směsi, ájurvédské produkty, kakao a čokoládu, ořechy a semínka a potřeby ke klíčení.

Věnujte pozornost hořčíku a vitamínu C – v nabídce neschází ani vitamínové doplňky, které jsou v současné době nejžádanější a také nejdůležitější. Vitamín C potřebujeme pro posílení imunity, zvláště v souvislosti s infekčními chorobami, kdy je organismus oslabený pod vlivem stresu. A hořčík (magnézium) bychom měli doplňovat pravidelně vzhledem k jeho sníženému obsahu v potravinách v důsledku nešetrného pěstování a zpracování většiny potravin.