Triphala BIO prášek 100g

765
1 hodnocení

BIO a RAW triphala prášek Zdravý den® je tradiční kombinací tří plodů amalaki, bhibitaki a haritaki.

Použití: 3-5g (1-1,5 čajové lžičky) rozmíchejte ve vodě nebo mléce a vypijte po jídle, nejlépe před spaním. Z prášku triphala lze připravit čaj.
Tip: Triphala má slabě hořkokyselou chuť. Přidáním sladké skořice tuto chuť eliminujete. Doporučené dávkování: 3-5g denně (1-1,5 čajové lžičky).

Složení: Indický angrešt*-Amalaki (Emblica officinalis) (33,3%), Vrcholák myrobalánový*-Bibhitaki (Terminalia bellirica) (33,3%), Vrcholák tříslovinný* -Haritaki (Terminalia chebula) (33,3%) *z ekologického zemědělství. 

Výrobek se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Skladujte v suchu, chraňte před teplem. Skladujte mimo dosah dětí. Není určeno pro děti do 12 let, těhotné a kojící matky. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Země původu: Indie. Neobsahuje žádná aditiva, barviva nebo dochucovadla.


  • Skladem
129 Kč
Kategorie: Triphala BIO
 

Skvělým způsobem, jak komplexně posílit zdraví, je užívání ájurvédské směsi bylin triphala. Přijde vám vhod jako celková podpora zdraví, a rozhodně vám prospěje, pokud řešíte potíže se svou trávící soustavou. Vždyť od správného chodu trávícího systému člověka se odvíjí jeho dobrý zdravotní stav.

Triphala je osvědčenou směsí bylin s tisíciletou tradicí – indická ájurvéda vznikla zhruba před pěti tisíci lety, a samotná triphala není o moc mladší.

V doslovném překladu se jedná o tři ovoce. O ovoce - plody tří asijských stromů: amalaki (Emblica officinalis), bibhitaki (Terminalia belerica) a haritaki (Terminalia chebula).

V žádném případě neočekávejte nijak skvělou chuť, tou tato směs rozhodně nevyniká – ovšem její účinky na lidský organismus za její překonání určitě stojí.

V souladu s holistickým přístupem ájurvédy ke zdraví člověka působí i triphala na lidské zdraví komplexně. Podle ájurvédy propívá lidskému organismu v těchto oblastech:

Harmonizuje všechny tři dóši.

Harmonizuje a regeneruje organismus.

Má detoxikační účinky, zvyšuje obranyschopnost lidského těla.

Zvyšuje celkovou tělesnou vitalitu, dodává energii.

Má pozitivní účinky na trávící soustavu – podporuje její funkci, má dobrý vliv na peristaltiku, čistí a vylučuje škodliviny, podporuje vstřebávání živin, zabraňuje nadýmání, působí proti zácpě.

Vyživuje a omlazuje tkáně.

Zlepšuje krevní oběh, příznivě působí na kardiovaskulární systém. Snižuje tlak, snižuje množství cholesterolu v krvi.

Jako silný antioxidant chrání buňky před škodlivými vlivy z prostředí.

Triphalu můžete vyzkoušet v několika podobách. Třeba v podobě kapslí anebo prášku.

Triphala prášek stačí v doporučeném množství rozmíchat ve vodě a vypít. Případně si z něj můžete uvařit triphala čaj.

Jestliže hledáte cestu, jak komplexně podpořit své zdraví v souladu s učením starobylé ájurvédy, užívání triphaly je správná volba!