Jedlá soda v prášku 500g

Kód: 873
49 Kč
Skladem

Jedlá soda Zdravý den® v prášku je všestranným pomocníkem v kuchyni a domácnosti. Jedná se o přírodní látku se zásaditým PH určenou pro vnitřní i vnější užití. Jedlá soda se přirozeně vyskytuje v přírodě i lidském těle a její používání nezatěžuje životní prostředí.

Vnitřní použití: 
- při překyselení žaludku - rozmíchejte 1/2-1 čajovou lžičku sody ve sklenici vody a vypijte
 - jako kypřící prášek při přípravě moučníků
- na přípravu šumivých nápojů
- na změkčení potravin vařených ve vodě (např. luštěnin - na 1 l vody cca 1 čajovou lžičku)
Vnější použití:
- na čištění v domácnosti - na všechny druhy povrchů včetně nerezové oceli, keramiky nebo dřeva, na čištění hrnců bez škrábanců nebo ucpaných výlevek (do výlevky nalejte 1 šálek jedlé sody s horkým octem a poté 1l vroucí vody)
- na odstranění nežádoucích pachů v domácnosti - do misky nasypte obsah sáčku, umístěte do chladničky a po určité době vyměňte

Složení: hydrogenuhličitan sodný.

Skladujte v suchu. Země původu: Turecko.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedlá soda je jednoduchá sloučenina, která se běžně vyskytuje v přírodě i v lidském těle. Dobře známý bílý prášek najde široké uplatnění také ve vaší domácnosti.

Jedlou sodu zná většina lidí jako ideální prostředek, jak vyřešit pálení žáhy. Jedlá soda je dobře rozpustná ve vodě a má zásadité pH, takže při překyselení žaludku není nic snazšího, než rozpustit lžičku sloučeniny ve vodě a vypít – a je po problémech.

Jedlou sodu ovšem stojí mít za to doma ve větším množství i z řady dalších důvodů.

 

Kde koupíte jedlou sodu? Na prodej čisté jedlé sody není těžké narazit, seženete ji snad ve všech prodejnách s potravinami i na mnoha jiných místech, a to za skvělou cenu. Cena jedlé sody je minimální, proto si rovnou pořiďte pořádné balení – u vás doma se rozhodně neztratí.

Využijete ji nejen při vaření a v péči o zdraví, ale také v péči o domácnost.

Pro vnitřní užití jedlé sody je zásadní především její zásadité pH, které je ideální pro neutralizaci všech nadbytečných kyselin – a to jak při překyselení žaludku, tak v případě poleptání kyselinou anebo například i v situaci, kdy vás poštípe hmyz, a máte potíže se svěděním.

Jedlá soda je univerzálním čisticím prostředkem, který navíc dokonale pohlcuje nežádoucí pachy.

Potřebujete vybělit zuby? Trápí vás nepříjemný zápach z úst anebo z podpaží? Hledáte šetrný peeling na pleť? Ve všech těchto případech sáhněte po jedlé sodě – je levná a mnohdy šetrnější než nejrůznější kosmetické přípravky.

Jedlou sodu ovšem oceníte i v péči o vaši domácnost!

Můžete s ní vydrhnout koupelnu, sporák i hrnky od čaje a kávy. Je skvělým čističem zašlého stříbra a hodí se i na praní. Můžete s ní odstraňovat mastné fleky anebo čistit pastelkami pomalované zdi. A jestliže vás ztrápí zápach z lednice, pak i v tomto případě vám pomůže.

A k tomu všemu ji ještě využijete i při vaření a pečení jako kypřící prášek.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
Nevyplňujte toto pole:
PS Avatar autora jedlá soda OK, ale ne na dřevo! 8.10.2023 10:56
Pozor na kuchyňské desky ze dřeva, dub nebo buk je "kyselý" a při styku s jedlou sodou a vodou výrazně! zhnědne a pak zešedivý. Tento efekt je používán truhláři a restaurátory (podobně jako čpavek). Částečně vrátit do původního stavu lze s použitím octa!
Odpovědět

Zdravá výživa hýbe světem a lidé dnes mají obecně větší zájem pečovat o své vlastní zdraví, než tomu bylo krátce po sametové revoluci. Zdravé výživě se věnuje také řada nadšenců, kteří nabízí výživové doplňky a zdraví prospěšné potraviny. Jedním z nich je i společnost Zdravý Den.

V nabídce stálého sortimentu naleznete kromě zelených potravin a superpotravin i kokosové produkty (olej, máslo, mléko, vodu, strouhaný kokos), přirozená rostlinná sladidla, zdravé snídaně a proteinové směsi, ájurvédské produkty, kakao a čokoládu, ořechy a semínka a potřeby ke klíčení.

Věnujte pozornost hořčíku a vitamínu C – v nabídce neschází ani vitamínové doplňky, které jsou v současné době nejžádanější a také nejdůležitější. Vitamín C potřebujeme pro posílení imunity, zvláště v souvislosti s infekčními chorobami, kdy je organismus oslabený pod vlivem stresu. A hořčík (magnézium) bychom měli doplňovat pravidelně vzhledem k jeho sníženému obsahu v potravinách v důsledku nešetrného pěstování a zpracování většiny potravin.