Tulsi BIO prášek 100g

Kód: 2750
149 Kč
Skladem


Detailní informace

Detailní popis produktu

BIO a RAW tulsi prášek Zdravý den® je známá ájurvédská bylina s výraznou aromatickou a lahodnou chutí.  Bazalka posvátná (Ocimum sanctum), známá jako „Tulsi“  se již po několik tisíciletí používá v systému Ajurvédské medicíny.

Podporuje imunitní systém, normální funkce dýchacího systému. Napomáhá vykašlavání. Má antioxidační účinky, podporuje vitalitu, srdce a chrání před stresem.   Neobsahuje lepek. Je  vhodný pro vegetariány i vegany.

CZ-BIO-002

Použití:  2g (1 čajovou lžičku) rozmíchejte ve vodě nebo mléce a vypijte po jídle. Z prášku tulsi lze připravit čaj, cca 2g nechte 3-5 minut povařit nebo přelijte 250ml vroucí vody a nechte 10 minut vyluhovat.

Doporučené dávkování: 4g denně ( 2 čajové lžičky).

Složení: Bazalka posvátná * - Tulsi (Ocimum sanctum), *z ekologického zemědělství. 

 

Tulsi BIO prášek 100 g

Bazalka posvátná Tulsi je bylina, která našla využití v ajurvédské medicíně, a také v jihovýchodní Asii při přípravě převážně masitých pokrmů z ryb. Jaké vykazuje bazalka posvátná účinky? 

Bazalka Tulsi je zahřívající koření, podporuje trávení podobně jako zázvor, a v lidovém léčitelství vyniká jako prostředek pro posílení nervové soustavy a imunitního systému. Bylina Tulsi eliminuje vliv chronického stresu a řadí se na seznam adaptogenních léčivek, o něž je v dnešní době značný zájem.

Rostlina obsahuje mnoho účinných rostlinných látek, jako jsou saponiny, rostlinné steroidy, bioflavonoidy, kyselinu ursulovou a aromatické mastné kyseliny.

Použití Bazalky posvátné v Ájurvédě může být inspirací i pro Evropany. Vyrábí se z ní vonné oleje pro aromaterapii a masáže, můžete se také přesvědčit, jaké má Tulsi čaj účinky ze sušených listů, nebo z drceného prášku.  V čajové formě se s touto bylinkou u nás v Evropě setkáváme nejčastěji.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Zdravá výživa hýbe světem a lidé dnes mají obecně větší zájem pečovat o své vlastní zdraví, než tomu bylo krátce po sametové revoluci. Zdravé výživě se věnuje také řada nadšenců, kteří nabízí výživové doplňky a zdraví prospěšné potraviny. Jedním z nich je i společnost Zdravý Den.

V nabídce stálého sortimentu naleznete kromě zelených potravin a superpotravin i kokosové produkty (olej, máslo, mléko, vodu, strouhaný kokos), přirozená rostlinná sladidla, zdravé snídaně a proteinové směsi, ájurvédské produkty, kakao a čokoládu, ořechy a semínka a potřeby ke klíčení.

Věnujte pozornost hořčíku a vitamínu C – v nabídce neschází ani vitamínové doplňky, které jsou v současné době nejžádanější a také nejdůležitější. Vitamín C potřebujeme pro posílení imunity, zvláště v souvislosti s infekčními chorobami, kdy je organismus oslabený pod vlivem stresu. A hořčík (magnézium) bychom měli doplňovat pravidelně vzhledem k jeho sníženému obsahu v potravinách v důsledku nešetrného pěstování a zpracování většiny potravin.