Ájurvédské bylinné čaje z Himálají

S produkty Tradiční čínské medicíny i Ájurvédy se v naší zemi seznámilo již mnoho zájemců o zdravou výživu. Oba léčebné směry se vyvíjí již několik tisíc let a staví na základních přírodních (kosmických) zákonech a vlastní intuici, aby lidem nabídly převážně rostlinné produkty k prevenci a efektivnímu uvádění organismu zpět do ztracené rovnováhy.

Ájurvéda úzce souvisí s jednou z nejkrásnějších oblastí na planetě Zemi, s pohořím Himálaje. Mnozí z vás si je představují jen jako nehostinnou oblast s nadmořskou výškou mezi sedmi a osmi tisíci metry, kam se vypravují zdatní a odvážní horolezci, ale to by byl příliš zkreslený pohled. Krajina je tu velmi rozmanitá a jsou tu zastoupeny takřka všechny podnebné pásy od tropického pralesa přes subtropické prostředí, lesy mírného pásma, horskou kosodřevinu a typickou severskou tundru až k obnaženým horským štítům.

Roste tu velké množství rostlin a léčivých bylin, přibližně tři a půl tisíce druhů a léčebné účinky některých z nich dokáže Ájurvéda dobře popsat a vzájemně kombinovat.

Ájurvédské bylinné čaje se k nám dováží již od roku 2004, na jejich složení a kvalitu dohlíží odborníci, kteří si předávají z generace na generaci všechny nabyté poznatky a zkušenosti, a kteří si dobře uvědomují jednotu ducha a fyzického těla a důležitost a podstatu vztahů jednotlivce s ostatními lidmi a okolní přírodou.

Bylinné čaje jsou směsi, určené na různé neduhy, ale všechny mají jedno společné – působí jako harmonizační tonikum a ovlivňují energetické dráhy v celém těle. Tím se liší od západní medicíny, která je příliš úzce zaměřena na jednotlivé orgány lidského těla a dosud si plně neuvědomuje jejich vzájemné komplexní působení.

Ájurvédské čaje můžete pít pravidelně a jsou vhodné pro široké spektrum konzumentů od dětí až po seniory, pro prevenci i léčbu, pro zlepšení nálady a zmírnění projevů chronického civilizačního stresu.

button_kupte-zde