Vytvořte si energetické balíčky do práce, do školy, na výlet

Mix sušeného ovoce s olejnatými semeny skýtá celou řadu výhod, pojďme si ty podstatné vyjmenovat:

Je tam vláknina – nedostatek vlákniny je dnes bohužel jedním z hlavních problémů civilizovaného světa, postihuje hlavně konzumenty masa a bílého pečiva a takových lidí je stále mnoho. Ve směsi oříšků a sušeného ovoce je vlákniny dostatek, zlepšíte tím střevní peristaltiku a trávení a přispějete k prevenci velmi bolestivých a nepříjemných chorob tlustého střeva.

Nízký glykemický index – někteří rodiče tvrdí, jak milují své děti nade vše, a svou lásku jim prokazují tím, že jim dopřejí sáček s bonbóny, žvýkačky, sušenky a oplatky a slazené nápoje. Většina těchto průmyslově zpracovaných potravin má vysoký glykemický index, který vyplaví příliš mnoho inzulinu do krve, což přetíží slinivku a může to později směřovat až k diabetu a nadváze. Nic takového však neplatí pro oříšky se sušeným ovocem, ačkoli si na nich pochutnáte a jsou dostatečně sladké, do krve se cukr vyplavuje postupně a pomalu.

Superpotraviny – ořechy a semínka se řadí k superpotravinám vzhledem k obrovskému obsahu vitamínů a minerálních a stopových prvků, které jsou v nich zastoupeny většinou v ideálním poměru. Ten optimální poměr je důležitý, protože se jednotlivé prvky při vstřebávání mezi sebou ovlivňují a vytváří chemické vazby, důležité pro výživu našich buněk. A kromě živin dodáte svému tělu dostatek energie i pro značnou fyzickou námahu nebo psychickou zátěž.

Pochutnáte si – nebojte se experimentovat i s exotickými druhy ovoce a ořechů, všechny jsou chutné a čím pestřejší výběr, tím lépe. Sušený ananas, plátky kokosu, mango, papája, piniové ořechy, makadamové oříšky, kešu atd. – to vše je pestrá plejáda chutí, kterou snadno sbalíte do zipového sáčku nebo plastové dózy a můžete ji mít v podstatě kdekoli.

button_kupte-zde