Amalaki na vlasy s antioxidačním účinkem

Oxidační stres – tento proces je běžná chemická reakce organismu, kdy v průběhu zpracování potravy, následné látkové přeměny, a zároveň v důsledku okysličování tkání dochází k uvolňování kyslíku. Volný kyslík se též nazývá jako „volný radikál“ má obrovskou vazební schopnost, což je v organismu nežádoucí jev, a je nutné jej potlačit. K tomu slouží tzv. antioxidanty, tento pojem je vám jistě znám vzhledem k tomu, že je jich nejvíce obsaženo v čerstvé zelenině, v ovoci, a v některých dalších přírodních zdrojích, jako jsou celozrnné obiloviny a obilné klíčky, luštěniny, ořechy a semena, a dokonce je najdeme i v kávových zrnech.

Pokud proces působení kyslíkových radikálů převládá dlouhou dobu, pak hovoříme o předčasném stárnutí, a to se projevuje nejprve navenek – šedivěním a ztrátou vlasů, vráskami, špatnou kvalitou nehtů, ale např. i kožní plísní.

Kromě změny jídelníčku a přesedlání na zdravou výživu můžeme proces antioxidace urychlit či zvýšit i zvenčí, např. vhodnými přírodními kosmetickými přípravky – šampony a kondicionéry, pěnou na holení, sprchovým gelem, mýdlem, zubní pastou atd.  

Péči o pokožku hlavy a vlasovou pokrývku věnuje většina z nás poměrně mnoho času, ale ne každý se zaměřuje na ty správné produkty. Vyplatí se jít i zde trochu více do hloubky a zkusit osvědčené výtažky z rostlin, jako je např. Amalaki na vlasy. Jde o živiny obsažené v plodech, listech, květech, kůře a kořenech exotické rostliny, známé v indické Ájurvédě, ale i v Tibetu, na Arabském polostrově a v Egyptě již tisíce let. Výtažky z Amalaki jsou velmi silným antioxidantem a zároveň důkladně vyživují vlasové kořínky i pokožku a mohou se kombinovat i s přípravky z henny, která vlasy přibarví do červeno hnědého odstínu. Další výhodou Amalaki je široké pole působení v organismu, využívá se totiž i jako doplněk stravy, většinou v podobě čajových směsí, případně jako obohacující surovina pro přípravu marmelád a džemů.

button_kupte-zde