Jak souvisí zdravá strava se zájmem o sex

Sexualita je přirozené vyjádření radosti ze života, jenže v poslední době se zájem o sex vytrácí nejen u žen, ale především u mužů. Jednou z hlavních příčin jsou zvrácené životní hodnoty, nevhodná životospráva, ale také stres. Pochopitelně je žádoucí jej eliminovat na minimum, ale existují i prostředky, s nimiž chuť na sex můžeme přirozeně zvýšit.

Na mnoha zdrojích se můžete dočíst, že afrodiziakální účinky vykazuje čokoláda, vanilka nebo skořice, ale to jsou jen podpůrné prostředky. Tu opěrnou páteř tvoří vyvážená strava s obsahem vlákniny, dostatek čerstvého ovoce a zeleniny a především potraviny s vysokým obsahem tzv. B – komplexu.

Méně známé vlivy na podporu sexuální energie

Vitamíny skupiny B – o těch je obecně známo, že podporují nervový systém a správnou funkci mozku, ale zároveň se ví, že stimulují přirozenou sexuální energii. Týká se to ovšem hlavně rostlinných potravin, protože právě ty obsahují méně nežádoucích a zatěžujících látek, jsou pro tělo přirozenější a lépe využitelné. Vyvážený obsah většiny vitamínů skupiny B najdete ve velkém množství v luštěninách, v oříšcích, arašídech, mandlích a olejnatých semenech a v menším množství v celých obilných zrnech.

Adaptogeny – jste-li pod tlakem a ve stresu, chuť na sex jde stranou. Je to přirozený jev, neboť organismus je ve fázi obrany vůči cizorodým vlivům. Dnešní doba nás bohužel doslova zmítá stresem, který je všude kolem nás, každá drobnost se počítá. A jestliže tento stav trvá příliš dlouho, nastane fáze chronického stresu a spouští se první zdravotní problémy. Především se rozkolísá hormonální a imunitní systém a přetěžovány jsou hlavně nadledvinky. Abychom jim ulevili a zvládali čelit stresu lépe a bez zdravotních následků, můžeme si vypomáhat adaptogenními bylinami. Patří sem Maca peruánská, Ashwagandha, kořen Ženšenu, Rozchodnice růžová známá jako Sibiřský Ženšen, Pískavice řecké seno či Damiana. Velmi důležité je dodržování přiměřených dávek (předávkování může mít i opačný efekt).