🏖️ Vážení zákazníci, od 13.9. do 23.9. čerpáme celozávodní dovolenou. Vaše objednávky budou expedovány od 24.9.  V případě potřeby jsme na telefonu.  Moc děkujeme za pochopení a důvěru. 🙂

Bambucké máslo pomáhá i na akné

Lidská pokožka je odborníky považována za orgán, který spolupracuje s mnoha systémy v organismu, a neplní pouze krycí funkci svalové tkáně. Zdravou pokožku potřebujeme k dýchání, k udržování acidobazické rovnováhy pH krve a tělních tekutin a jako bariéru před průnikem infekcí do vnitřního prostředí.

Kožní onemocnění mívají hlubší kořeny příčin, než jen povrchové kontakty s některými patogeny či alergeny, působí na ně celá řada vlivů a jedním z nich jsou i hormony. Ty udržují pokožku v rovnováze, kam patří i optimalizace vylučování kožního mazu. S jeho pomocí je pokožka dostatečně hydratována, je vláčná, pružná a zásobuje živinami i vlasové folikuly.

Mazu nesmí být ani málo, ani příliš mnoho, je-li jej mnoho, dochází ke vzniku akné. V pubertě je častou příčinou akné prudký nárůst hormonů a mimo pubertu se za příčinou skrývá například vyšší konzumace alkoholických nápojů a stres. Alkohol je pro pokožku jed, protože k jeho metabolizaci tělo sahá do vlastních rezerv, nejčastěji do pokožky, odkud čerpá hydratační složky a pokožka v důsledku vysychání vytváří více kožního mazu, než je zdrávo. Stres působí podobně, jako pubertální hormonální dysbalance – tehdy se zvýší hladina stresového hormonu adrenalinu a kortizolu, a ten má za následek překotnou tvorbu kožního mazu.

Jak si vypomáhat proti akné přírodní cestou

Vyzkoušejte bambucké máslo - bambucké máslo na akné skutečně pomáhá, neřeší sice jeho příčinu, ale mírní jeho důsledky. Především pokožku vyživuje a hydratuje, čímž usměrňuje i tvorbu kožního mazu. Zároveň pomáhá bambucké máslo akné léčit eliminací případných zánětů, jimiž se tento problém projevuje.

Adaptogenní bylinky

Jestliže jste pod tlakem (což je dnes bohužel docela běžné), snažte se stresu co nejvíce vyhnout, čímž ulevíte přetíženým nadledvinkám v neustálé (chronické) vyšší produkci stresových hormonů. Kromě odstranění příčin stresu si můžete vypomáhat i adaptogenními rostlinami, například indickým ženšenem (Ashwagandhou). Ten bývá i součástí ájurvédských čajů a ájurvédského kafe.