Přesedlejte z nezdravých chipsů na zdravější variantu

Očekáváte ve vaší domácnosti návštěvu a chystáte na stůl pohoštění, jehož součástí jsou i bramborové lupínky? Pak bychom pro vás měli lepší návrh – vyměňte brambůrky za mnohem lepší verzi chipsů – zdravější a výživnější. Pochutnáte si na nich možná ještě víc a nebude to s pocitem špatného svědomí, že jste se zas „nadopovali“ kalorickou bombou plnou tuku.

Vyzkoušejte několik verzí veganských luštěninových chipsů, jejichž základ tvoří hrachová mouka a sušené brambory, doplněné o další různé suroviny, například dýni, červenou řepu, anebo chia semínka.

Chia chips jsou dochucené rozmarýnem, který s přídavkem himalájské soli dodá pochoutce neodolatelný ráz. Můžete je jen tak samotné uzobávat při klábosení nad konferenčním stolkem, anebo si je vzít ven na terasu s miskou zeleninového salátu s okurkou a rajčaty.

Výhodou luštěninových chipsů je, že je můžete jíst častěji a lze je brát s sebou na výlety  či na dovolenou, kde se vám nezkazí a budou k dispozici, jakmile zatoužíte po něčem chutném na zub.