Céčko dělá divy

Už dávno se u nás všeobecně ví, že existuje látka zvaná obvykle vitamín C. A stejně tak se už dlouho ví, k čemu je tento vitamín dobrý a co obvykle postihuje ty, jimž se ho chronicky nedostává. Je natolik důležitý pro náš život, že se hlásalo ono zprofanované ‚ovoce denně, zeleninu stále‘ i za dob totality, kdy obchody s tímto sortimentem vesměs zely prázdnotou, takže se to dalo brát spíš jako provokace.

Všichni si například vzpomeneme přinejmenším na školní léta, kdy jsme se dozvídali o kurdějích, oné notně nepříjemné nemoci postihující dávné námořníky během dalekých plaveb, během nichž tito nemívali přístup k rostlinné stravě, jež tento vitamín obsahuje. A to není ani zdaleka jediný nedostatek, který může v případě podužívání tohoto vitamínu nastat.

Tento vitamín prostě k životu potřebujeme. Ale na rozdíl od nejedné jiné látky si ho naše tělo nedokáže samo vyrobit, a jsme tedy odkázáni výlučně na jeho dodávání ve formě potravy, potravinových doplňků nebo léků. Což je nezbytné, máme-li si uchovat pevné zdraví.

Je nasnadě, že jsou vitamíny přijímané v přirozené podobě, tedy v potravě rostlinného původu, tou nejlepší variantou, jak je získat. A není-li tu tato možnost, pak přijdou i nějaké ty tablety vhod. Samozřejmě za předpokladu, že se to s nimi nepřehání, protože jakkoliv není nadměrná konzumace vitamínu C rizikem, je známo, že se užíváním přípravků s tímto vitamínem dosáhlo ve vyspělém světě stavu, kdy se traduje, že máme nejdražší moč na světě. Protože nadbytek tohoto vitamínu z těla nezužitkován uniká.

A co nám tento vitamín nabízí? Kromě toho, co už zaznělo, je dobrý vitamín C na pleť, má silné antioxidační účinky, podporuje imunitu, dodává nám vitalitu, chrání před nákazou, pomáhá regenerovat tkáně i hojit rány, chrání naši oběhovou soustavu, podporuje krvetvorbu a vstřebávání železa, snižuje krevní cholesterol a cukr…

Prostě je pro nás nezbytný. Asi stejně jako měly naše děti kdysi za tolik nezbytná i jiná ‚céčka‘.

button_kupte-zde