Jak si zachovávat zdraví?

Víte o tom, že existuje vitamín C? Určitě víte. A víte, k čemu je nám lidem a nejenom lidem tento dobrý? Určitě víte přinejmenším v hrubých rysech i to. Protože jde o něco, co je natolik známé, že to nikdo nemohl nepostřehnout.

Všichni jsme už odmala nabádáni, abychom konzumovali ovoce a zeleninu, jakkoliv nám to pochopitelně nejednou právě nechutná, a to v zájmu našeho zdraví. Protože co takový vitamín C člověku dává? Má například silné antioxidační účinky, chrání tělo před infekcemi, povzbuzuje organismus při únavě a vyčerpání, pomáhá regenerovat tkáně a hojit rány, významný je jako prevence před onemocněními oběhové soustavy, reguluje hladinu cholesterolu a cukru v krvi, podporuje krvetvorbu a vstřebávání železa přijímaného v potravě, neobejdou se bez něj ani kosti, chrupavky, sliznice či třeba zuby…

Už i z tohoto výčtu je zřejmé, že je vitamín C více než důležitý pro kvalitní lidský život. A protože si ho naše tělo neumí vyrobit samo, musíme ho přijímat zvenčí. V ideálním případě coby součást naší potravy, případně aspoň jako nějaké ty léčivé preparáty. Musíme ho mít dost. Aby se nám dobře vedlo.

A jaká je u látky jménem vitamín C doporučená denní dávka? Kolik bychom ho měli přijímat? To je pochopitelně relativně individuální, to záleží na tom, kým jsme a kde a jaký vedeme způsob života. Každopádně ho nesmí být příliš málo, abychom se vyvarovali avitaminózy, ovšem také by jeho příjem neměl být zbytečně vysoký, protože zejména přebytek tohoto vitamínu z nějakých těch přípravků bez užitku projde tělem.

A tak je asi nejlepší ‚jenom‘ takzvaně zdravě žít. Což by mělo stačit k tomu, abychom měli této látky dostatek. Dopřávat si dejme tomu šípky, brokolici, růžičkovou kapustu, černý rybíz, zelí, kiwi či jiné na tento vitamín bohaté ovoce a zeleninu. A pokud toto zrovna není k dispozici, vyřešit to aspoň nějakou tou vitamínovou pilulkou. Za což se nám tělo odvděčí svým dokonalým fungováním.

button_kupte-zde

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení