Červený jíl – uzemňující, vyživující a detoxikační přírodní surovina

Lidé, kteří jsou dobře v přeneseném slova smyslu „ukotveni do země neboli uzemněni“, bývají klidnější, spokojenější a vyrovnanější. K uzemnění vám může chůze naboso venku v přírodě, konzumace kořenové zeleniny anebo třeba červený jíl.

Co je to červený jíl

Minerály a stopové prvky pronikají pokožkou do těla – když si doma dopřejete horkou lázeň např. s epsomskou solí, chloridem hořečnatým či podobnými solnými roztoky, očekáváte, že je váš organismus bude absorbovat, a máte pravdu. Totéž probíhá např. v lázních při bahenních zábalech, a to vše má společného jmenovatele – naši kůži. Kůží proniká více látek, než si uvědomujete, přijímáme jí např. i cokoli z ovzduší, takže velmi záleží na tom, zda žijeme ve smogem zasažené aglomeraci, nebo dáváme přednost čistému horskému prostředí. A to samé platí o červeném jílu, bohatém zdroji minerálních a stopových prvků, zejména zinku a hořčíku, a tyto dva kovy zrovna patří k těm, co mnoha lidem v organismu schází při nevyvážené stravě.

Pleťová maska, vlasový balzám – vlastnosti červeného jílu znali již staří Egypťané a byli si dobře vědomi, že tento zvláštní zemitý materiál nejen že perfektně vyživuje pokožku a vlasy, ale nevyvolává podráždění a nezpůsobuje žádné nežádoucí reakce. Je to jeden z nejbezpečnějších přírodních přípravků na trhu pro pleťové masky nebo jako vlasové tonikum. Můžete jej aplikovat na jakoukoli část těla, kterou chcete vyživit a zároveň detoxikovat. Je totiž známo, že zinek a hořčík napomáhají detoxikačním procesům velmi výrazně. Červený jíl vykazuje příznivé účinky při potlačování projevů atopického ekzému, akné a lupénky a přispívá k vyživení a detoxikaci pokožky, což je u léčby mnoha druhů ekzémů zásadní.

Těží se ručně – abychom si byli jisti, že spolu s jílem nepřijímáme pokožkou nějaké ropné deriváty z pohonu těžebních strojů, červený jíl se těží a zpracovává výhradně pomocí ručního nářadí. Ložiska jílu jsou prověřována na obsah těžkých kovů a jedná se pouze o určité lokality, které splňují přísné požadavky na toxicitu těženého materiálu.

button_kupte-zde