Za bohatstvím ájurvédských bylinných čajů

Za bohatstvím bylinných čajových směsí, které jsou sbírány, sušeny a míchány přímo v srdci nejvyššího pohoří světa, z jedné z nejčistších oblastí naší planety, nemusíte naštěstí putovat až do jihovýchodní Asie. Máte je na dosah, krásně zabalené a hlavně s tradičním složením a jakostí, na kterou dohlíží s láskou a empatií vzdělaní a moudří odborníci.

Ájurvédské čaje se k nám dováží několik desítek let, setkáte se s nimi na pultech prodejen zdravé výživy a samy o sobě nepotřebují příliš mnoho reklamy. Tu za ně vykonává samotný obsah, složení a hlavně účinky na lidské tělo a psychiku.

Působí mírně, ale dlouhodobě – když spolknete tabletku nějakého analgetika, zaúčinkuje téměř okamžitě, a máte pocit, že jste zvítězili nad neduhem, ale to je jen klamné zdání. Analgetikum neřeší příčinu, jistě, pomůže od bolesti, ovšem bolest je ten varovný signál k tomu, abychom příčinu hledali sami v sobě. A tu nám pomáhají nalézt, mimo jiné, i ájurvédské čajové směsi. Některé jsou zaměřené na určité orgány a energetické dráhy v těle, jiné působí celkově jako harmonizační preparát.

Co však mají společného, je snaha uvést v těle do pořádku vykolejené biochemické procesy z rovnováhy. Rovnováha je to správné slovo, neboť každé tělo funguje nejlépe tehdy, jsou-li eliminovány všechny extrémy. Že „všeho moc škodí“, a že „střední cesta je ta zlatá“, jste již jistě slyšeli, a Ájurvéda je věda, prastará a moudrá, která nám připomíná, že právě rovnováha v lidském těle a ve všech procesech kolem nás, ve Vesmíru, je jediné správné řešení.

Pitný režim nebo rituál

Někteří lidé rádi provozují různé pravidelné rituály, těší se na ně, přináší pocit uvolnění a navození patřičné pohody. Bohužel jde mnohdy o ne zrovna zdraví prospěšné záležitosti, jako jsou cigarety, mnoho kofeinu, alkoholické drinky či sladkosti nebo bramborové lupínky.

Ájurvédské bylinné čaje můžete mezi sebou střídat a těšit se na čajové rituály i bez vedlejších účinků a hlavně výčitek svědomí, že jste zas další cigaretou svému tělu spíše ublížili.

button_kupte-zde